Gazeta

gt-otwarcie„Gazeta Trybunalska” o co chodzi?

Portal internetowy „Gazeta Trybunalska” dostępna jest wyłącznie w internecie. Jest w pełni niezależna. Nigdy nie wystawimy żadnemu urzędowi faktury za publikowane materiały.

„Gazeta Trybunalska” ma stać się rozpoznawalną, opiniotwórczą marką, nieskażoną populizmem i serwilizmem.

Wysoka jakość publicystyki, trafne komentarze, zaangażowanie w sprawy społeczne i polityczne, to przede wszystkim ma nas wyróżniać.

„Gazeta Trybunalska” będzie pełnić rolę interwencyjną w sprawach, o których dotąd nikt tutaj głośno nie mówił, albo ze strachu, albo z obojętności, ale najczęściej ze względu na powiązania zawodowe, rodzinne czy towarzyskie.

Dziennikarstwo śledcze, na które, w naszej ocenie, jest wielkie zapotrzebowanie, także zagości na stronach portalu. Pod tym względem nie dostrzegamy żadnej konkurencji pośród lokalnych mediów.

Nie zapomnimy także o kulturze, sztuce, rozrywce, sporcie. Chcemy wskazywać i promować ludzi, zdarzenia i zjawiska wyjątkowe. Będziemy udostępniać relacje z koncertów, wystaw, spotkań.

„Gazeta Trybunalska” ma formułę otwartą, zależy nam, aby współtworzyli ją nasi Czytelnicy, podpowiadając tematykę przyszłych publikacji, lub dostarczając autorskie teksty, dla których nasze strony zawsze będą otwarte.

Czytajcie, komentujcie, udostępniajcie innym. Niech pojawi się dyskusja, niech ścierają się poglądy. Mówcie i piszcie, o tym co Was boli.

→ Mariusz Baryła / wydawca

1.07.2015