Wiosna składa listy poparcia w okręgu łódzkim

– Zebraliśmy ponad 15 tysięcy podpisów w naszym województwie. Wiosna Roberta Biedronia jest młodą organizacją, ale to pokazuje, jak dobre struktury mamy w całym województwie łódzkim. W każdym powiecie mamy naszych przedstawicieli i zmotywowanych wolontariuszy – powiedziała Anita Sowińska, łódzka jedynka Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Europarlamentu.

– To jest duży sukces. Wyborcy poparli partie Wiosna. Co bardzo ważne deklarowali, że pójdą na wybory. Demokracja jest niezbędna w tym kraju. Zaufali nam obywatele i obywatelki, złożyli swój podpis, dzięki nim możemy teraz zarejestrować nasz komitet wyborczy – powiedział Daniel Walczak, koordynator łódzkich struktur Wiosny ds. prawnych.

– Bardzo dziękuję przede wszystkim wolontariuszom, którzy dzień w dzień zbierali podpisy dla nas. Czasem było zimno, czasem było pięknie i słonecznie, ale oni cierpliwie i grzecznie zaczepiali przechodniów. Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy zechcieli się na tej liście podpisać – dodała Sowińska.

 

Podczas zbierania podpisów często dochodziło do dyskusji programowych. – Ludzie mówili nam, że warto, że bardzo się cieszą, że startujemy, że to jest prawdziwa zmiana której oni oczekiwali. Bardzo mnie to cieszy. Czeka nas teraz kampania wyborcza, czyli półtora miesiąca bardzo wytężonej pracy – dodała Sowińska.

Zapytana o ofertę programową Sowińska powiedziała: – Wiosna Roberta Biedronia to prawdziwa alternatywa. Wszyscy widzą, że jest łamana demokracja. Ale nie jest też tak, że cztery lata temu wszystko było dobrze. Widzieliśmy co się działo i dzieje w samorządach i również na szczeblu centralnym, jak zajmowane są stanowiska, jakie lenistwo instytucjonalne panowało. Politycy nie podejmowali pewnych wyzwań, które są ważne dla przyszłości naszego kraju i przyszłości naszych dzieci. Przykładem są choćby zmiany klimatyczne, ale również energia, edukacja czy ochrona zdrowia – te wszystkie tematy zostały zapomniane i zostawione.

→ (łm) / Wiosna / (kk)

11.04.2019

• foto: KKW Wiosny

• więcej o wyborach do PE: > tutaj

• więcej o Wiośnie: > tutaj

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Wiosna składa listy poparcia w okręgu łódzkim

 • 12/04/2019 o 00:13
  Permalink

  Jakoś tak zanadto tęczowo z oczu patrzy tym wiosennym. Szkoda, bo skoro miała być jakaś alternatywa, to mogłaby być, a nie tak tylko jednostronnie…

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.