W czasie strajku dzieci się nudzą. Zbyszek i Artur

Drodzy uczniowie, przykro nam, że musicie siedzieć w domu i grać w gry komputerowe zamiast uczyć się czytać, pisać i liczyć. Dlatego uruchomione przez nas pogotowie szkolne ma dla Was pracę z języka polskiego. Zadanie nie powinno sprawić Wam trudności.

Uczcie się, to zostaniecie posłami i nie będziecie musieli nic robić i za nic odpowiadać, albo nauczycielami w liceum, to będziecie dawali korepetycje po 150 zł za godzinę lekcyjną.

Zaczynamy.

mgr Zbigniew Włodarczyk (Kukiz ’15)

To jest Zbyszek. Zbyszek ma 50 lat. Jest bardzo ładny. Pracuje jako dyrektor w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania muzycznego, ale uczy informatyki. Wszyscy lubią Zbyszka, bo jest mądry. Krzyś też go lubi. Zbyszek jest członkiem rady nadzorczej i komisji rewizyjnej w zakładzie autobusowym i ciepłowniczym. W samym roku 2017 dostał tam prawie 66 tys. złotych. Do tego 77 tys. w jednej szkole, 16 tys. w drugiej, a za umowy zlecenie i prace społeczne (!) – 20 tys. Razem Zbyszek zarobił prawie 180 tys. złotych, co miesięcznie dało kwotę blisko 15 tys. złotych. Zbyszek z żoną ma 3 ha ziemi i dwa samochody osobowe. Jest oszczędny i zaradny, na koncie uskładał 375 tys. zł. Wszystko o dochodach Zbyszka można przeczytać: > tutaj.

mgr Artur Ostrowski (SLD)

A to jest Artur. W tym roku skończy 51 lat. Chodził do technikum, ale później się doedukował i teraz uczy historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w 800-letnim Piotrkowie. Wcześniej Artur był posłem z takiej nieładnej partii, ale po ostatnich wyborach został z niczym, jeśli nie liczyć domu wartego ponad 500 tys. złotych i kredytu we frankach szwajcarskich w wysokości 668 tys. złotych (dane z 2015 r., > link). Jeszcze jako poseł, zarobił cztery lata temu niemal 100 tys. złotych. Artura często można spotkać z kolegami w mieście, gdzie protestuje, wspiera, rozdaje, demonstruje, gdyż ma sporo wolnego czasu.

A teraz zadanie:

napisz krótkie wypracowanie, co powinni zrobić Zbyszek i Artur żeby być szczęśliwszymi?

→ prof. A. Żwirek

12.04.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej na temat strajku szkolnego: > tutaj

 

 

66
1

4 myśli na temat “W czasie strajku dzieci się nudzą. Zbyszek i Artur

 • 14/04/2019 o 00:33
  Permalink

  Super , brakuje puenty, czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

  8

  0
  Odpowiedz
 • 12/04/2019 o 17:38
  Permalink

  Zbyszek i Artur powinni zbliżyć się do siebie i połączyć siły.

  Redaktorze KOCHAM PANA!

  14

  2
  Odpowiedz
  • 12/04/2019 o 17:41
   Permalink

   Panie Krzyśku, uczucia proszę kierować w stronę profesora Żwirka. (mb)

   7

   1
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.