W czasie strajku dzieci się nudzą. Pan Tomek, pan Cezary i pani Joanna

Drodzy uczniowie, mamy dla Was garść wiadomości z frontu o lepsze życie Waszych wspaniałych nauczycieli i wykładowców.

Pan Tomek jest ważnym dyrektorem i wie wszystko. Dziś rano pan Tomek powiedział naszej gazecie, że łatwiej będzie mu wymienić placówki z Piotrkowa, które nie biorą udziału w akcji protestacyjnej niż te, które biorą.

Nie strajkują: Centrum Kształcenia Praktycznego, III Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 10 oraz przedszkola nr 7 i 11.

Pan Tomek stwierdził ponadto, że nic mu nie wiadomo, jakoby młodzież miała odrabiać stracone godziny lekcyjne w wakacje. Pan Tomek jest blisko centrali, więc nie może się mylić.

Zapytaliśmy dyrektora CKP pana Cezarego i panią Joannę z III LO o powód nie przystąpienia do strajku?

Pan Cezary stwierdził, że jego kadra nie należy do żadnego związku, więc placówka pracuje normalnie i dzieci nie będą miały zaległości.

Dość podobna sytuacja wystąpiła w liceum. Pani Joanna wyjaśniła, że LO popiera strajk, ale nie bierze w nim udziału, gdyż, w wyniku referendum, grono pedagogiczne zdecydowało, że po podpisaniu przez NSZZ „Solidarność” porozumienia z rządem strajk byłby niezgodny z prawem. Pedagodzy z tej jednostki nie należą do ZNP. Wynik matur chyba będzie najlepszy w mieście.

Chcieliśmy także porozmawiać ze Zbyszkiem z SP nr 8, ale pani sekretarka powiedziała tajemniczo, że szef gdzieś poszedł, a ona nie wie gdzie, o której wróci, a w ogóle nie jest upoważniona do odpowiadania na pytania i nie będzie się przedstawiać. Podobnie było w ZSP nr 2.

Chyba się wstydzą.

→ prof. A. Żwirek

12.04.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej na temat strajku szkolnego: > tutaj

 

 

61
1

4 myśli na temat “W czasie strajku dzieci się nudzą. Pan Tomek, pan Cezary i pani Joanna

 • 14/04/2019 o 19:45
  Permalink

  Niestety ale to prawda PiS piotrkowskmi tak naprawdę nie ma miejskiego koła . Wyżsi nie chcą do tego dopuścić. Zapłaćcie im za to przy najbliższych wyborach . Bo ja zawsze głosowałem za prawica ale to co się dzieje w powiecie , te romanse posła Lolka a hojniakowymi to jest farezyuszostwo. Ta miłość w powiecie wszystkich ze wszystkimi, to obłuda i zdrada elektoratu, Zawsze głosowałem na prawiće ale tym razem po tych wyczynach nie zamierzam pójść . Po co była wygrana żeby Dyrektora na Rakowksiej dalej trzymać > Zastanowcie się sami.

  3

  2
  Odpowiedz
  • 15/04/2019 o 18:04
   Permalink

   Polityka nie jest sztuką dla wszystkich , więc komentować nie znając meandrów nie wypada .Pozdrawiam wszystkich a w szczególności zwolenników PiSu .

   3

   0
   Odpowiedz
 • 12/04/2019 o 18:09
  Permalink

  Pan Tomek udaje, że jest z PiS, a tymczasem to człowiek hojniakowy, czy piotrkowski PiS dalej widzi tego człowieka na tym stanowisku?

  12

  0
  Odpowiedz
  • 14/04/2019 o 12:14
   Permalink

   Wielu z PiS piotrkowskiego to chojniakowe ludzie, we wtorek należy zebranie PiSu, a po zebraniu zdanie relacji… A pan Tomek bto wie co się dzieje?

   8

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.