Śmierć człowieka. Żadnych wniosków

Tekst ten dedykuję Mariuszowi Wieczorkowi sędziemu Sądu
Rejonowego z VII Wydziału Karnego w Piotrkowie Trybunalskim
– (mb)


28 października 2017 r., o godz. 10.35, w Piotrkowie na ulicy Wojska Polskiego pod numerem 60.  doszło do tragicznego wypadku. Cofający po chodniku samochód pogrzebowy potrącił 80-letniego mężczyznę, przewrócił go, a następnie dwukrotnie przejechał po nim kołami tylnej osi. Pieszy zginął na miejscu.

Nie byłoby śmierci człowieka, gdyby wcześniej kierowca karawanu nie przekroczył linii podwójnej ciągłej i nie zatrzymał samochodu na zakazie.

Jest film z tego zdarzenia.

 

Tuż za skrzyżowaniem ulic P.O.W i Wojska Polskiego ustawiono znak B-36. Zabrania on zatrzymywania pojazdów, a mimo to auto firmy pogrzebowej „Ave”, tej samej, której pracownik zabił starszego człowieka, nadal parkuje w tym miejscu, przy okazji blokując, czy znacznie utrudniając ruch pieszym.

Skoro kierowca tak robi oznacza to, że do tej pory nie został ukarany za swoją bezmyślność i lenistwo. W takich sytuacjach rodzi się banalne pytanie: gdzie jest policja? gdzie jest straż miejska?

Jedna tragedia dla komendanta Mikułowskiego (> zobacz) i komendanta Hofmana to za mało?

→ M. Baryła

16.04.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o nieprawidłowym parkowaniu czytaj: > tutaj

• obejrzyj filmy z wykroczeń w ruchu drogowym: > tutaj

 

 

106
3

5 myśli na temat “Śmierć człowieka. Żadnych wniosków

 • 18/04/2019 o 23:59
  Permalink

  Tego człowieka nazywałam sobie po cichu „pomnikiem”, bo potrafił trwać godzinami w tym samym miejscu, w bezruchu, nikomu nie wadząc. Czasami się przemieszczał z rogu ulicy Wojska Polskiego i Sienkiewicza nieco dalej. Tam został zabity.

  Nie do wiary, że został potraktowany jak śmieć.

  To miasto nie umiera. To miasto bardzo dobrze żyje – wystarczy być członkiem wesołej kompaniji, do której należą złodzieje z nizin po elytę sędziowską.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 17/04/2019 o 14:04
  Permalink

  Popieram Jarka. Tutaj śmierdzi bezkarnością.

  16

  1
  Odpowiedz
 • 17/04/2019 o 13:32
  Permalink

  Warto również przypomnieć co działo się kilkanaście lat temu w nieodległej Łodzi. Uśmiercanie pavulonem dla firm pogrzebowych. Moim zdaniem proceder ten mógł mieć rownież miejsce w Piotrkowie i kto wie, być może trwa po dzień dzisiejszy? Dlaczego firma pogrzebowa czuje się bezkarna? Dlaczego komendanci zarówno policji jak i straży miejskiej udają ślepych i głuchych? Czy według nich człowiek w wieku 80 lat nie zasługuje na szacunek? Poprzez swoje zachowanie sami stali się katami tego biednego mężczyzny. Cały proceder zatwierdza ostatecznie niezależny sąd….

  ,,Kłamstwo jest nie tylko kwestią etyczną — broni się bowiem przed nim nawet organizm ludzki. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że potrzeba mówienia prawdy wpisana jest w naturę człowieka. Dziś notorycznych kłamców da się wykryć, wykonując odpowiednią techniką zdjęcia tego obszaru mózgu, który odpowiada za rozpoznawania dobra i zła. Część komórek tam się znajdująca w wyniku posługiwania się kłamstwem ulega zniszczeniu. Może to zajść tak daleko, że najbardziej zatwardziali kłamcy tracą z czasem zdolność rozpoznawania dobra i zła i muszą o ich wskazanie prosić ludzi z otoczenia”

  10

  1
  Odpowiedz
 • 17/04/2019 o 11:03
  Permalink

  Jaki jest stan śledztwo/procesu kierowcy, który przejechał staruszka?

  Obawiam się, że jedynymi reperkusjami objęty/ci jest ten kto wiedząc, że sprawa będzie zamiatana pod dywan upublicznił nagranie.

  10

  1
  Odpowiedz
 • 17/04/2019 o 07:27
  Permalink

  Proszę przesłać nagranie do TVN lub Polsatu (wiadomości) Może wtedy coś się zmieni w tym mieście.

  20

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.