Są zarzuty dla nożownika, który zaatakował radnego PiS Wojciecha Kudelskiego

W siedleckiej prokuraturze rozpoczęło się niecałą godzinę temu przesłuchanie mieszkańca powiatu siedleckiego 38-letniego Dajan S., który wczoraj około godziny 8. rano, uzbrojony w nóż, zaatakował Wojciecha Kudelskiego – byłego prezydenta Siedlec, obecnie radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystynę Gołąbek wynika, że agresor usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała zagrażających życiu.

Co wydarzyło się po ataku?

Policja bardzo szybko ustaliła personalia sprawcy napadu i zatrzymała go w miejscu pracy. Okazało się, że leczył się psychiatrycznie. W trakcie przeszukania przeszukania pomieszczeń, w których Dejan S. przebywał przed zatrzymaniem, znaleziono torbę z ukrytym w niej nożem. Najprawdopodobniej to narzędzie posłużyło do zadania W. Kudelskiemu ciosów w okolicę żołądka.

Nie są do końca znane motywy, jakimi kierował się bandyta, śledczy wykluczyli motywy polityczne, uznając za prawdopodobny wątek osobisty – zemstę za niezgodną z jego oczekiwaniami decyzję administracyjną, którą podpisał Kudelski będąc prezydentem Siedlec.

Stan zdrowia poszkodowanego

Siedlecki Portal Informacyjnie Najlepszy powołując się na słowa dyrektora ds. medycznych Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusza Mioduskiego doniósł rano, że stan zdrowia radnego można określić jako relatywnie zadowalający.

Reporterka portalu Aneta Borkowska zacytowała wypowiedź lekarza, który stwierdził:

– Pacjent przebywał całą noc na sali pooperacyjnej, w tej chwili stan jest stabilny i to umożliwi nam przeniesienie go na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej gdzie będzie podlegał dalszemu leczeniu i będzie intensywnie monitorowany. Wczorajsze leczenie profilaktyczne zapobiegające wystąpieniu powikłań dalej będzie prowadzone. Został wyprowadzony z fazy wstrząsu. Jednak to nie koniec, a początek leczenia.

Portal twierdzi, że stan ofiary nożownika był na tyle dobry, że lekarze zgodzili się na jego przesłuchanie przez prokuratorów. W ich trakcie Kudelski rozpoznał na zdjęciach Dajana S. jako napastnika, który ugodził go w poniedziałek nożem.

Czytaj także: > „Krwawy atak nożownika na radnego PiS, byłego prezydenta Siedlec”.

→ (kk)

2.04.2019

• foto: mat. wyborcze PiS

• źródło: RMF / spin.siedlce.pl

• więcej o atakach nożowników w Polsce: > tutaj

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.