Krwawy atak nożownika na radnego PiS, byłego prezydenta Siedlec

Nieznany mężczyzna czekał w poniedziałek rano w bramie budynku, w którym mieszka były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, aktualnie radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Kiedy ten chciał wyjść na ulicę został zaatakowany na wysokości żołądka przy użyciu noża. Sprawca zbiegł.

Szybko udało się ustalić nr rejestracyjny samochodu, trwają poszukiwania właściciela pojazdu. Jak poinformowało radio RMF FM „na miejscu pod nadzorem prokuratury wciąż pracują policjanci – zabezpieczają dowody i ustalają listę świadków do przesłuchania. Oprócz tego trwa analiza zapisu kamer monitoringu z okolic miejsca zamieszkania byłego prezydenta”.

Stacja, powołując się na rozmowy ze śledczymi, twierdzi, że motywem może być niekorzystna dla napastnika decyzja administracyjna, którą mógł wydać Kudelski będąc jeszcze prezydentem miasta. Wstępnie odrzucono motywy polityczne.

Ranny prezydent trafił na blok operacyjny Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Jest już po operacji. Rzecznik szpitala powiedział, że „jego stan jest ciężki, ale stabilny”.

Prokuratura, po ustaleniu sprawcy, najprawdopodobniej postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Kudelski w zeszłorocznych wyborach otrzymał mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej, w latach 2006-2018, był prezydentem miasta.

→ (kk)

1.04.2019

• foto: mat. wyborcze PiS

• źródło: RMF / zyciesiedleckie.pl

• więcej o atakach nożowników w Polsce: > tutaj

 

1
0

Jedna myśl na temat “Krwawy atak nożownika na radnego PiS, byłego prezydenta Siedlec

 • 03/04/2019 o 13:16
  Permalink

  Dziwi mnie, że tylko dobrą zmianę atakują terroryści na usługach koalicji po psl sld i nowoczesnej…..

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.