Jadwiga Wiśniewska: Polski nie stać na całkowite odejście od węgla do 2050 r.

Forsowany przez Brukselę cel w postaci zeroemisyjnej gospodarki już w 2050 r. będzie dla Polski niezwykle kosztowny i doprowadzi do pogłębionego ubóstwa energetycznego – uważa europosłanka Jadwiga Wiśniewska (EKR/PiS).

Jej zdaniem polityka klimatyczna UE musi być sprawiedliwa, a więc mieć w centrum człowieka i uwzględniać koszty transformacji.

W wywiadzie dla PAP Jadwiga Wiśniewska, która w Parlamencie Europejskim zasiada m.in. w Komisji Ochrony Środowiska, zwraca uwagę na koszty transformacji energetycznej dla polskiej gospodarki. Jej zdaniem polityka klimatyczna UE musi być sprawiedliwa i stawiać w centrum człowieka. „Nie możemy przyjmować regulacji mówiącej o zeroemisyjnej gospodarce w 2050 r. Jeśli nasze zarobki będą na takim samym poziomie jak pensje w zachodniej Europie to ludzie będą w stanie to udźwignąć, w przeciwnym razie zbudujemy w Polsce pogłębione ubóstwo energetyczne” – wskazuje Wiśniewska.

Według eurodeputowanej jednym z najważniejszych wyzwań kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego będzie przyjęcie Pakietu Mobilności. Wiśniewska spodziewa się bowiem, że europarlamentowi nie uda się przyjąć tej, niekorzystnej dla Polski, regulacji podczas ostatniej sesji PE w kwietniu.

Cały wywiad jest dostępny: > tutaj.

→ kic/ mp/ woj/

15.04.2019

• foto: pixabay.com

• serwis: PAP Media

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.