Grabarczyk – człowiek ze srebrnym pistoletem. Proces sądowy

Przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście stanął w poniedziałek (8 kwietnia 2019 r.) poseł Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentach z egzaminu uprawniającego do posiadania broni.

Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2018 r. Według prokuratury Grabarczyk miał poświadczyć nieprawdę w sprawie zdanego egzaminu praktycznego, który faktycznie się nie odbył.

Zarzuty postawiono także Beacie J. – lekarce, która wystawiła zaświadczenie lekarskie i psychologiczne o braku przeciwwskazań do używania broni przez Grabarczyka, choć stosowne badania także nie miały miejsca.

Z akt sądowych wynika, że na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów wydano decyzję pozwalającą na posiadanie przez posła dwóch sztuk broni palnej bojowej i zaświadczenia uprawniającego go do nabycia takiej broni.

Były minister sprawiedliwości złożył przed sądem wyczerpujące wyjaśnienia, z których wynika, że jest niewinny, sprawa jest efektem nieporozumienia i ma wyraźne zabarwienie polityczne.

Za poświadczenie nieprawdy w dokumentach grozi 8 lat więzienia.

Więcej o sprawie czytaj: > „Grabarczyk – człowiek ze srebrnym pistoletem cz. II zarzuty” i „Grabarczyk – człowiek ze srebrnym pistoletem”

→ (mb)

• collage: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

9.04.2019

 

16
1

Jedna myśl na temat “Grabarczyk – człowiek ze srebrnym pistoletem. Proces sądowy

 • 10/04/2019 o 10:32
  Permalink

  Już lepiej by brzmiało, że zaproponowano mu uproszczoną procedurę ze względu na jego
  permanentny brak czasu, a on pochopnie się zgodził. Dostałby grzywnę i zaliczył procedurę ponownie.
  Stara szkoła komusza: do niczego się nie przyznawaj.

  2

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.