Co chce ukryć dyrektor Wiernicka?

Pod koniec 2018 r. do redakcji „Gazety Trybunalskiej” trafiło kilka z 27 osób, które w latach 2015-2018 zostały zwolnione z pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3, przeszły na emeryturę, albo wybrały urlop zdrowotny.

Zmiany kadrowe rozpoczęły się z chwilą mianowania na stanowisko dyrektora szkoły mgr Edyty Wiernickiej, wcześniej zatrudnionej jako pedagog w IV LO i doradca zawodowy w prywatnym Zespole Szkół Policealnych i Ogólnokształcących „Logos”. Pisaliśmy o tym w artykule: > „Czerwony beton z „Budowlanki”.

Nagły awans Wiernickiej okazał się dla zatrudnionych tam nauczycieli niemałym zaskoczeniem, gdyż pierwszy raz w historii „Budowlanki” jej szefem została osoba nie będąca nauczycielem lecz pedagogiem. Jest to ważne rozróżnienie szczególnie w przypadku oceny podwładnych, gdy analizuje się poziom i jakość dydaktyki.

Trzeba podkreślić, że Wiernicka jest pedagogiem szkolnym, nie powinna być dyrektorem szkoły, szef jednostki musi dokonać oceny każdego nauczyciela, a wiedza pedagoga szkolnego na temat dydaktyki, w najlepszym przypadku, jest mocno ograniczona.

Równolegle nowa dyrektor zapragnęła zrealizować się w roli samorządowca startując w wyborach do rady miasta z listy stowarzyszenia „Razem dla Piotrkowa” Krzysztofa Chojniaka, przy okazji wspierając ugrupowanie kwotą 530 zł (czytaj: > „Wszyscy ludzie Chojniaka” poz. nr 8).

Byli nauczyciele ZSP nr 3, którzy przyszli do „GT” nie kryli rozczarowania postawą byłej przełożonej tym bardziej, że ruchy kadrowe, według ich oceny, były mało transparentne.

Wystąpiliśmy więc do placówki z zapytaniem publicznym o dostarczenie list wykładowców i pracowników administracyjnych, którzy odeszli lub zostali zwolnieni z pracy, aby skonfrontować je z wiadomościami uzyskanymi od naszych informatorów.

Dyrektor Wiernicka odmówiła współpracy wskazując, że „przygotowywanie materiału prasowego nie jest szczególnym interesem publicznym, które stanowiłoby podstawę udzielenia informacji przetworzonej”. Jednocześnie pouczyła, że od jej decyzji przysługuje prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Taki dokument został przez nas przekazany do Kolegium. Prezes Agnieszka Meckier wskazała w odpowiedzi, że jej instytucja nie jest podmiotem uprawnionym do badania zażalenia, gdyż czynność ta jest przypisana organowi prowadzącemu szkołę, w tym wypadku Prezydentowi Piotrkowa. Zatem pouczenie zredagowane przez mgr Wiernicką było błędne.

Aktualnie czekamy na decyzję Urzędu Miasta. Powinna rozstrzygnąć czy dyrektor ZSP nr 3 dostarczy nam wnioskowaną odpowiedź czy nie.

Poniżej prezentujemy dotychczasową korespondencję.

C.d.n.

→ M. Baryła

1.04.2019

• na zdjęciu dyr. Wiernicka, foto Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA

 

 

 

39
1

15 myśli na temat “Co chce ukryć dyrektor Wiernicka?

 • 12/04/2019 o 15:13
  Permalink

  Współczuję niektórym nauczycielom , którzy muszą znosić takiego dyrektora. Zwłaszcza , że posiadają większą wiedzę i lepsze kwalifikacje .

  4

  0
  Odpowiedz
 • 12/04/2019 o 15:07
  Permalink

  Kiedy skończy się poparcie ze strony Chojniaka , zostanie nic , czyli zero.

  5

  0
  Odpowiedz
 • 12/04/2019 o 09:06
  Permalink

  Napiszcie, ile zarabiają nauczyciele w Piotrkowie. Czy każdy z dyrektorów ma ponad 10 tys. miesięcznie?

  2

  1
  Odpowiedz
 • 11/04/2019 o 05:48
  Permalink

  Gdyby nie poparcie prezydenta Chojniaka Wiernicka nie zostałaby dyrektorem szkoły. Rozmawiając z nią osobiście od razu widać, że to osoba mająca problemy (…) . Koniecznie musi dominować nad lepszymi od siebie, co świadczy o jej (…) . Tak naprawdę boi się ludzi i otacza miernotami – typu …. lub … ( humanistami którzy skończyli uczelnie na dostateczny ).

  11

  1
  Odpowiedz
 • 05/04/2019 o 02:58
  Permalink

  Ta pani bardzo duzo złego ludziom zrobila z tej szkoly. Jest MISTRZYNIĄ w niszczeniu ludzi. Proponuję redakcji poszperać tam ilu krewnych i powinowatych zatrudnila.

  20

  0
  Odpowiedz
  • 07/04/2019 o 19:13
   Permalink

   Zgadzam się z tym . Zrobiła dużo złego i niestety przy pomocy r…. .

   12

   1
   Odpowiedz
   • 08/04/2019 o 16:57
    Permalink

    I jeszcze przy pomocy ” super historyka ” , – niczego nie potrafił nauczyć , ale dobrze się przypochlebial . Uczniowie nie nauczyli się niczego i w 4 klasie nie znali daty powstania warszawskiego.

    13

    3
    Odpowiedz
  • 09/04/2019 o 07:28
   Permalink

   A panie od (…) to tez lizusy
   Ta (…) blondyna musi się dowartościować jakoś.
   A pani dyrektor lubi posłuchać co gdzie słychać

   9

   0
   Odpowiedz
 • 03/04/2019 o 07:18
  Permalink

  Pani Wiernicka, wierna Chojniakowi, kandydatka do rady miasta z jego list….
  A może redakcja zdobędzie i opublikuje wszystkie dokumenty związane y Komitetem Wyborczym Chojniaka w ostatnich wyborach. Bardzo ciekawą pozycją może być „Rejestr wpłat”, rachunki/faktury za wykonane usługi (ciekawe czy na wszystkie). BO jakoś dziwnie rejestr ten nie był opublikowany na stronie komitetu, zresztą sama strona przestała istnieć.

  Czy na wszystkie mobilne bilbordy są faktury,
  czy na wszystkie banery są faktury,
  czy na wszystkie krówki są faktury,
  czy na reklamy na MZKach są faktury (i czy kwota była zgodna z cennikiem),
  czy na mustangi są faktury,
  itp…..
  lista pytań jest długa.
  Niestety nikt z PiS tematem zająć się nie che, dbają wyłącznie o własne stołki, byle tylko udało się ponownie być wybranym….
  Redakcja, jak czytam, od pewnego czasu podchodzi dość krytycznie do PiS, może warto i tym tematem się zająć.

  Dodatkowo może warto poruszyć temat zatrudniania w UM i jednostkach podległych osób które kandydowały a nie zostały Wybrane, pomagały w kampanii, zatrudniane często bez konkursu. Np. Pani Agnieszka Borówka (zaciekle broniąca Chojniaka na Facebook w trakcie kampanii) , Kacper Czapczyk już od kilku lat związany z CIT (tutaj też nie można doszukać się konkursu na to stanowisko), …

  16

  0
  Odpowiedz
 • 02/04/2019 o 10:13
  Permalink

  Nareszcie ktos sie zajal sprawa pani “ niby dyrektor”, ktora tylko lansowac sie potrafi. Celebrytka z bożej łaski.

  24

  3
  Odpowiedz
  • 02/04/2019 o 15:47
   Permalink

   Nareszcie to nie ta sama szkoła co kiedyś

   12

   0
   Odpowiedz
   • 07/04/2019 o 18:01
    Permalink

    Na pewno do niczego niepodobna . Zastraszeni nauczyciele i przydupasy i lizusy .. a na czele absolwentka pedagogiki z Kutna , w sukieneczce . A największy lizus ma nazwisko R…

    8

    2
    Odpowiedz
 • 02/04/2019 o 09:07
  Permalink

  Przekonania niektórych o tym, że to urzędnik ocenia co dobre, nie da się wypalić nawet
  gorącym żelazem.
  Zawsze się wtedy zastanawiam, na co liczy? I Jak po przegranej pokazać twarz?

  15

  3
  Odpowiedz
 • 02/04/2019 o 02:14
  Permalink

  Wiadomo za którą brać się jako następną

  17

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.