Cena sukcesu Piotrkowa Trybunalskiego cz. II. Coś tu nieładnie śmierdzi

Pisząc artykuł „Cena sukcesu Piotrkowa Trybunalskiego” dokładnie przeanalizowaliśmy dokumenty związane z obecnością piotrkowskiej drużyny, pod przewodnictwem Ilony Patyk – kierowniczki Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta, na XI Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu.

Zainteresowała nas wysokość faktury (3738,00 zł) za opłacenie miejsc noclegowych w Boutique Hotel’s (> link). Szybko ustaliliśmy, że wynajęto sześć pokoi 2-osobowych (w tym jeden z dostawką) oraz jeden 1-osobowy. Urząd miasta zapłacił więc za zakwaterowanie nie tylko czworga swoich pracowników i trzech pań z muzeum, zaangażowanych w obsługę targowego stoiska, ale także za pobyt członków kapeli podwórkowej „Fakiry”, której szef, już od dłuższego czasu, pozostaje w bliskich stosunkach towarzyskich z kierowniczką Patyk.

Udział zespołu w targach został poprzedzony umową, jaką podpisał, w imieniu Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego „Agrafa”, prezes Marek Doleciński. W dokumencie zawartym przez dwa podmioty nie znalazł się zapis, że urząd miasta gwarantuje wykonawcom nocleg.

Na wszelki wypadek zapytaliśmy u źródła:

Proszę o informację czy w cenie pokoi wynajętych w Boutique Hotel’s w Wrocławiu znalazły się także pokoje wynajęte dla członków kapeli „Fakiry” oraz podanie ile osób z zespołu było obecnych na targach i w jakich dniach.

Proszę o wskazanie, w którym miejscu umowy zawartej ze stowarzyszeniem „Agrafa”, podpisanej przez wiceprezydenta Kacperka i prezesa Dolecińskiego znajduje się zapis, że Urząd Miasta zapewnia członkom zespołu nocleg podczas trwania targów.

Proszę o informację na jakiej podstawie i czyjej decyzji UM sponsorował nocleg członkom zespołu?

Proszę o informację, czy z grupą muzyczną „Fakiry” były podpisywane wcześniej umowy na tego typu usługi? Jeśli tak, proszę o dostarczenie kopii umów, faktur i dowodów zapłaty.

Odpowiedź nadeszła dzisiaj.

Jak widać Przemysław Cienkowski zapomniał odpowiedzieć, kto decyzję podjął, zamiast tego użył bezosobowej formy „postanowiono”. Nie oznacza to wcale, że my tej informacji nie uzyskamy.

Komentarz

Paragraf 4, pkt. 3 umowy zawartej pomiędzy „Agrafą” a urzędem miasta (> link) brzmi: „Wynagrodzenie określone w ust. 1 obejmuje i pokrywa wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu umowy”. Oznacza to, że „Agrafa” powinna zadbać o nocleg we własnym zakresie.

Natomiast paragraf 7 stanowi: „Zmiany treści umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej”. Znaczy to, że urząd nie miał podstaw, aby spanie „Fakirom” fundować.

→ M. Baryła

5.04.2019

• na zdjęciu: Ilona Patyk (w środku w białej koszulce) z wazonem będącym nagrodą za najlepsze stoisko głosami odwiedzających, foto / źródło: piotrkow.pl

 

 

9
1

8 myśli na temat “Cena sukcesu Piotrkowa Trybunalskiego cz. II. Coś tu nieładnie śmierdzi

 • 09/04/2019 o 10:09
  Permalink

  Ciekawe ile wydano na wyżywienie, obiady kolacje śniadania ? Warto sprawdzić wszystkie wydatki

  6

  1
  Odpowiedz
 • 08/04/2019 o 20:06
  Permalink

  Takie pytanie a propos brzydkich zapachów:
  „Dlaczego rządowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeniosła się z budynku należącego do Państwa (Urząd Skarbowy) do prywatnego i ile będzie płacić za wynajem? Zdaje się, że w należącym do Województwa dawnym Szpitalu Św. Trójcy znalazłoby się miejsce dla tej agencji.

  5

  1
  Odpowiedz
 • 08/04/2019 o 09:30
  Permalink

  Czy Pani Patyk jadąc na targi nie wiedziała że będzie brała udział w konkursie?
  Czy Pani Patyk może wyjaśnić na jakiej podstawie/w jakim trybie wyłoniono Fakiry do zlecenia na grajkowanie? Jakie inne zespoły były brane pod uwagę/brały udział w postępowania i co zdecydowało (i kto zdecydował) o wyborze Fakirów?
  Oj pytania się mnożą, ….

  7

  1
  Odpowiedz
 • 07/04/2019 o 21:28
  Permalink

  Wazonik- śliczności! Honor dla miasta! Cud miód, radość dla naszego bieda grodu. Zuchy, się spisały i popis dały!

  8

  2
  Odpowiedz
 • 06/04/2019 o 18:27
  Permalink

  Coś tu nieładnie śmierdzi. I raczej źródła nieprzyjemnego zapachu szukałbym gdzie indziej.

  9

  0
  Odpowiedz
 • 05/04/2019 o 21:40
  Permalink

  Nie takie wałki odchodziły w tym mieście i nikomu włos z głowy nie spadł.

  8

  4
  Odpowiedz
 • 05/04/2019 o 18:47
  Permalink

  Czy można już napisać, że to kulturalni (…) ?

  8

  3
  Odpowiedz
 • 05/04/2019 o 16:57
  Permalink

  ładne jajka, chyba ktoś będzie musiał zmienić pampersa

  11

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.