Tomaszów. Oszust 120 razy korzystał z cudzej karty kredytowej

Policja w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymała na gorącym uczynku 63-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać transakcji przywłaszczoną kartą płatniczą.

Do ujęcia oszusta doszło 11 marca 2019 r. w jednym z punktów usługowych zlokalizowanych na terenie miasta. Mężczyzna usiłował dokonać zapłaty kartą, do której terminal płatniczy nie dał mu dostępu. To wzbudziło zainteresowanie znajdującego się nieopodal funkcjonariusza, który skojarzył fakty ze złożonym kilka dni wcześniej zawiadomieniem.

Pokrzywdzony zgłosił, że  nieznana mu osoba przywłaszczyła i posługuje się jego kartą kredytową. Policjant wyszedł więc za mężczyzną i informując go, że jest funkcjonariuszem policji oraz okazując mu legitymację służbową poprosił o okazanie, karty płatniczej, którą chwilę wcześniej chciał zapłacić.

Okazało się, że karta wystawiona jest na nazwisko innego mężczyzny. Ujęty przez policjanta 63-letni mieszkaniec Tomaszowa Maz. przyznał, że kartę znalazł około 2 tygodnie temu i kilkukrotnie się nią posłużył.

Policjanci pracujący przy sprawie ustalili, iż mężczyzna przywłaszczoną kartą posługiwał się od listopada 2018 roku i do chwili ujęcia wykonał łącznie ponad 120 tego typu transakcji.

Tomaszowianin usłyszał zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

→ KPP Tomaszów Maz. / kk

13.03.2019

• foto: pixabay.com

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.