Dżentelmeni Piotrków Trybunalski 2019

Projekt „Dżentelmeni Piotrków Trybunalski” wystartował w grudniu 2012 r. i był odpowiedzią na kalendarz „DŻENTELMENI – Mężczyźni, serce i śpiew” z tą tylko różnicą, że polskich aktorów i celebrytów zastąpili gminni politycy i inne światłe osobistości.

Pierwsze zestawienie zawierało 12 nazwisk, aktualne – 33. Tytuł piotrkowskiego „Dżentelmena” przyznawany jest przez „Gazetę Trybunalską” dożywotnio.

W 2019 r. na szacowną listę trafiły cztery osoby, które w minionym roku wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami.

Radna Wiesława Olejnik tytuł zawdzięcza bezkonkurencyjnemu instynktowi politycznemu, który sprawił m. in. że do rady miasta startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości, a po otrzymaniu mandatu natychmiast przeszła do koalicji rządzącej.

Zbigniew Stankowski, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego – spółki z o.o. należącej w całości do gminy – został doceniony przez naszą redakcję za nieustanne rozwijanie przedsiębiorstwa, które wpisuje się w ogólny trend panujący w mieście.

Były radny i kandydat na prezydenta Piotrkowa w wyborach w 2018 r. Tomasz Sokalski od wielu lat wyróżnia się elegancją i kulturą osobistą. Jednak tytuł „Dżentelmena” otrzymał za stworzenie komitetu wyborczego „TAK dla Piotrkowa”, na którego listach znaleźli się m. in. Dziemdziora, Pingot, Czapla i Pencina – niegdyś służący w PO i SLD.

Renata Wojtczak, dyrektor biblioteki miejskiej, trafiła na listę „Dżentelmenów” za nieustanne wspieranie finansowe i promowanie piotrkowskiej pisarki Agnieszki Magdaleny Warchulińskiej.

Kliknij, aby powiększyć.

 

→  Mariusz Baryła

6.03.2019

• opracowanie graficzne Mariusz Baryła / graffiti24.pl

• Dżentelmeni 2018: > tutaj

• Dżentelmeni 2017: > tutaj

• Dżentelmeni 2016: > tutaj

 

 

11
2

4 myśli na temat “Dżentelmeni Piotrków Trybunalski 2019

 • 07/03/2019 o 18:41
  Permalink

  Prezes Stankowski to powinien otrzymać jeszcze jakieś „Złote Usta” za stwierdzenie, że podwyższa ceny biletów dlatego, żeby zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej 🙂

  7

  2
  Odpowiedz
  • 07/03/2019 o 20:52
   Permalink

   Pytany w radiu Strefa FM w audycji „O tym się mówi” czy radnym należą się darmowe przejazdy, odpowiedział, że należą się na podstawie wcześniejszej ustawy. A żadna ustawa nie zwalnia radnych z opłat za bilety autobusami komunikacji miejskiej, tylko uchwała rady miasta której radni koalicji nie chcą zmienić.

   6

   2
   Odpowiedz
 • 06/03/2019 o 19:59
  Permalink

  Sup- po prostu sup. Panie redaktorze – jest pan Wielki.

  9

  2
  Odpowiedz
  • 07/03/2019 o 20:57
   Permalink

   A jeden z tych 33 „dżentelmenów” na dole, wygląda jak jakiś kloszard. Kim on jest?

   5

   2
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.