Świński temat w lokalnych mediach

27 lutego 2019 r. przedstawiciele trzech z czterech portali internetowych redagowanych w Piotrkowie Trybunalskim stawili się, jak jeden mąż, w chlewni.

J. Krak i D. Kowalski z witryny „piotrkowski24.pl”, M. Obszarny i D. Śmigielski z „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” – portalu należącego do niemieckiej spółki Polska Press oraz K. Budny i S. Fiszer z „epiotrkow” pojawili się na otwarciu nowo wybudowanej chlewni w miejscowości Cieślin gm. Rozprza, aby opisać i obfotografować wizytę ministra rolnictwa Ardanowskiego i kilkunastu aparatczyków zaproszonych na to wydarzenie.

Wszystkie teksty i zdjęcia, które wkrótce zamieszczono, dowiodły, że ich autorzy doskonale czują się w gatunku dziennikarskim zwanym „produkcyjniakiem”, przeżywającym swoją świetność w latach 1945-1989.

Przeglądając sprawozdania: „Otwarcie chlewni w Cieślinie z udziałem ministra rolnictwa. Ferma świń państwa Tarnowskich będzie jedną z największych w Polsce [ZDJĘCIA]”, „Najnowocześniejsza chlewnia w powiecie obsługiwana przez… internet” i „Minister rolnictwa na otwarciu chlewni w powiecie piotrkowskim” można odnieść wrażenie, że ma się przed sobą „Trybunę Ludu”, „Głos Robotniczy” czy „Tygodnik Piotrkowski” z lat 70. lub początku 80. XX w.

Właścicieli świńskiej fermy uprzedmiotowiono, a los zwierząt, które wkrótce trafią do chlewni i będą tam „produkowane” w ciasnych kojcach, bez możliwości obrócenia się (zobacz: > foto) – całkowicie pominięto.

Na pierwszym planie znaleźli się: przedstawiciel rządu, partyjniacy i samorządowcy. Nie fotografiach nie mogło zabraknąć byłego radnego PiS Lorka, chwilowo wykonującego mandat poselski i jego kolegi – najbardziej aktywnego reprezentanta województwa łódzkiego Ziemby (czytaj: > „Medialny lans pisowskiego wicemarszałka Ziemby”).

Przy okazji zrodziło się pytanie, o prawdziwy powód nagłej sympatii do PiS ze strony gminnych, lewicowych mediów, które przez wiele lat albo unikały pisania o rządzącej partii, albo miały do niej stosunek ambiwalentny?

→ (mb)

28.02.2019

• foto: pixabay.com

• czytaj także: > „Prymitywna agitka „epiotrkow.pl” z Chojniakiem w tle”

 

9
1

Jedna myśl na temat “Świński temat w lokalnych mediach

 • 28/02/2019 o 18:42
  Permalink

  Utożsamianie PiS-u z prawicą jest olbrzymim nieporozumieniem. W polskim parlamencie nie ma ani jednej prawicowej oraz nie ma partii chadeckiej. To taki socjalizm z ludzką twarzą niby dbający o tradycje patriotyczne: a to oddaje się cześć Niezłomnym, a to ofiarom Katynia, ale na anonimowe groby ukraińskich nacjonalistów nawet się nie spogląda, albo się na nie spluwa. Można powtarzać milion razy, że PO nigdy nie szło tą samą drogą co polska racja stanu. Ale czy rząd PiS wycofujący się z ustaw pod wpływem obcych mocarstw i cieszący się ze sprowadzania w granice Polski obcych wojsk postępuje inaczej? Pytam, bo mam wrażenie jakbym już kiedyś to wszystko widział, tylko z innym państwem w roli Wielkiego Brata.

  3

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.