Piotrków. Wycinka drzew na placu Niepodległości

Od kilku lat usuwanie drzewostanu w mieście rządzonym przez nauczycieli i emerytów jest tak samo naturalne, jak betonowanie wszystkiego, co można zabetonować.

Aktualnie drzewa są wycinane na placu Niepodległości. Stały spokojnie kilkadziesiąt lat dając wytchnienie w upalne dni, zielenią liści ożywiając betonowo-asfaltowy krajobraz, aż „przyszedł walec i wyrównał”…

Wcześniej ten sam walec pojawił się na ulicy Cmentarnej, Wroniej, Budki, Sienkiewicza, Wroniej i placu Pofranciszkańskim (pisaliśmy o tym > tutaj). Argument decydentów zawsze był taki sam: troska o bezpieczeństwo i kolizja z planami inwestycyjnymi.

Tym razem urzędnicy pod wodzą Majczyny Małgorzaty i Chojniaka Krzysztofa uznali za priorytet przebudowę kilku tysięcy metrów kwadratowych terenu, choć potrzeby infrastrukturalne miasta są ogromne, szczególnie w miejscach ważnych z punktu widzenia gospodarczego np. ul. Narutowicza, wzdłuż której powstały nowe obiekty biurowo-mieszkaniowe, ul. Dmowskiego, Żelazna, Roosevelta i in.

Chojniak z Majczyną nigdy nie grzeszyli wyobraźnią, stad ich wybory są niezrozumiałe i irytujące dla osób pracujących nad zwiększaniem krajowego PKB, które nie mogą pojąć dlaczego wydaje się miliony złotych na „upiększanie” miasta, a zupełnie nie dba o obszary, gdzie odbywa się produkcja.

Odpowiedź na to pytanie wydaje się stosunkowo prosta: ponieważ elektorat magistra inżyniera, podobnie jak on sam, nie bywa w dzielnicy przemysłowej, to trudno byłoby wytłumaczyć emerytom i pracownikom budżetówki zasadność wydatkowania środków na cele, których nie będą mogli dostrzec.

Gdzie jest opozycja? Gdzie są radni PiS, działacze społeczni i ci, którzy wspierają Owsiaka, wolne sądy, wolne media? Dlaczego dyrektor Sokalski, bizneswomen Pingot, poseł Radziszewska, nauczyciel Ostrowski, byli milicjanci i esbecy nie demonstrują przeciwko dewastacji środowiska naturalnego?

→ (mb)

25.02.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

#chojniaknabruk

 

 

 

46
1

6 myśli na temat “Piotrków. Wycinka drzew na placu Niepodległości

 • 26/02/2019 o 08:08
  Permalink

  mądrzy projektanci wpasowują się w teren, aroganci budowlani wycinają, niwelują
  i na pustym placu stawiają nowe. A szalet już dobrze widać z wszystkich stron?

  4

  1
  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 21:10
  Permalink

  Na Pl Niepodleglosci 5 stoji kamienica ktora wygladem straszy

  10

  0
  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 20:53
  Permalink

  Szukać wyobraźni u Chojniaka i Majczyny, to jak szukać Bursztynowej Komnaty na dnie jeziora Bugaj. Niestety, ale są to efekty ustawy samorządowej, którą wszystkie partie polityczne uważają za najważniejsze i najlepsze osiągnięcie polskiego ustawodawstwa po 1989 roku. Wszyscy wskazują, że ustawa sprawiła, że lokalne społeczności mają szerszy zakres decyzji, tymczasem wszędzie potworzyły się malutkie dyktatury, nad którymi kontroli nie sprawują ani obywatele, ani władze wyższego szczebla, chyba że dojdzie do jawnego złamania prawa. W Piotrkowie nie ma czegoś takiego jak opozycja: przypominam, że to krytykujący prezydenta Chojniaka poseł Macierewicz oraz pan Ziemba poparli w drugiej turze kandydaturę Chojniaka. Jedynymi pracującymi radnymi, wypowiadającymi się rzeczowo są radny Janik i radna Głowacka. Reszta ma tak samo szerokie horyzonty jak pani Majczyna i pan Chojniak.
  PS: Redaktorze, kiedy wreszcie jakiś artykuł o błędach w materiałach promocyjnych miasta i broszurach turystycznych? Przecież ktoś naszą kasę za to bierze.

  10

  3
  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 20:17
  Permalink

  Na początku Narutowicza jest bank a na końcu hotel, przewija się tam kilkanaście razy więcej ludzi niż przez zapyzialy rynek. Dziury, wyrwy, krzywe chodniki. Dno.

  8

  2
  Odpowiedz
 • 25/02/2019 o 18:43
  Permalink

  Uważam,że na początku – przed krytyką – należy zapoznać się z Projektem Budowlanym, a potem zająć stanowisko na temat realizowanych prac

  5

  13
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.