Piotrków. Wandal opluwający drzwi biura posła PiS ukarany grzywną

18 lutego 2019 r. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim w postępowaniu nakazowym skazał Antoniego B., mieszkańca Starego Miasta, na grzywnę w wysokości 500 zł za popełnienie wykroczenia z art. 140 k.w. Dodatkowo B. ma zapłacić 850 zł kosztów procesu.

Mężczyzna przez ponad rok regularnie opluwał drzwi i witrynę biura posła Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Wojciechowskiego. Pomimo dziesięciu zgłoszeń dokonanych przez dyrektor biura policja nie potrafiła zidentyfikować wandala.

Nie pomógł nawet monitoring miejski. Sprawy były umarzane, a irytacja współpracowników posła rosła za każdym razem, gdy chuligan demonstrował swoje lekceważenie wobec godła państwowego i bało-czerwonej flagi znajdujących się za szybą.

Gdy okazało się, że bezradność funkcjonariuszy z piotrkowskiej komendy jest w tym przypadku chroniczna, użytkownik lokalu na swój koszt zakupił dwie kamery i rejestrator. Do pomocy włączył się także nasz portal. Powstała wtedy notatka pt. „Piotrków. Plują na biuro posła PiS”.

Jeszcze tego samego dnia ustaliliśmy sprawcę, którym okazał się częsty bywalec antyrządowych pikiet i manifestacji organizowanych w centrum Piotrkowa przez KOD, Obywateli RP, SLD, PO, Nowoczesną i czekaliśmy na potwierdzenie naszych przypuszczeń przez śledczych.

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć

 

 

 

 

 

 

Wydawać by się mogło, że policja po otrzymaniu nagrania błyskawicznie schwyta winowajcę, bo do przejrzenia był materiał z około 12 godzin. Tak się jednak nie stało.

Kliknij.

Trzy miesiące później, 21 lipca 2018 r,. zamieściliśmy tekst pt. „Piotrków. Plują na biuro posła PiS. Co robi policja?”. Znalazła się w nim zdawkowa odpowiedź  komendanta KMP podinsp. Mikułowskiego na tytułowe pytanie. Sprawcy nie ujęto.

Dopiero 25 września 2018 r. naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Dziubecki nadesłał do biura poselskiego pierwsze z pięciu zawiadomień o wytypowaniu wandala i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Dziś publikujemy orzeczenie, informując jednocześnie, że jest ono nieprawomocne, oraz kilkusekundowe nagranie, które pozwoliło zakończyć ten niecny proceder.


 

Pomimo, że sprawa stała się głośna, podchwyciły ją największe portale i czasopisma, Komenda Policji w Piotrkowie, z nieznanych powodów, nie pochwaliła się swoim sukcesem. Mamy nadzieję, że uda się to szybko nadrobić.

→ M. Baryła

26.02.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• wszystkie materiały dotyczące sprawy: > tutaj

© Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

138
1

3 myśli na temat “Piotrków. Wandal opluwający drzwi biura posła PiS ukarany grzywną

 • 27/02/2019 o 15:27
  Permalink

  Gdyby nie użytkownik lokalu, który na własny koszt zakupił dwie kamery i rejestrator, ta żenująca sprawa nie zostałaby do dziś wyjaśniona.

  7

  0
  Odpowiedz
 • 26/02/2019 o 22:05
  Permalink

  A to plujek! Wydawałoby się, ze nadal pozostanie bezkarny, aż nie wierzę, że piotrkowski sąd odważył się wydać taki wyrok. Toż to szok!
  Panie Redaktorze, szacunek za wsparcie, bo być może gdyby nie Pana artykuły byłaby kompletna cisza. Nieważne czy to opluwane biura, czy prywatnego mieszkania czy innego obiektu, takie chamstwo i wandalizm powinno być ukręcone na wstępie a nie rozzuchwalanie przez sprawcę poprzez bezczynność organów ścigania.

  15

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.