Piotrków. Ulica Szkolna. Wkur… sięga zenitu

Interesanci klną na czym świat stoi. Ulica Szkolna w Piotrkowie i przylegające do niej uliczki, to jedne z najbardziej newralgicznych punktów w mieście. Chodzi o parkowanie pojazdów.

2 maja 2018 r. w tekście zatytułowanym „Piotrków. Zawsze kiedy tu przyjadę, to się wkur…!” napisałem: „Przy Szkolnej potrzebny jest wielopoziomowy parking! Co do tego nikt, kto się tam pojawia, nie ma wątpliwości. I obiekt taki z pewnością by powstał, gdyby prezydentem Piotrkowa i radnymi byli ludzie rozumiejący miejskie priorytety.”

Co zmieniło się przez rok? Jest jeszcze gorzej. Urząd miasta zakończył przeprowadzkę do wyremontowanego obiektu, co spowodowało, że już od godziny 7:30 miejsca parkingowe są zajęte. Nieco później przyjeżdżają pracownicy komendy policji , swoje auta, nie zawsze zgodnie z przepisami, ustawiają we wschodniej części ul. Szkolnej, a także na Polnej, Niecałej, Stromej. Co jakiś czas pojawia się tam straż miejska, wzywana przez właścicieli posesji, wypisywane są mandaty.

Pawilon handlowy znajdujący się naprzeciwko budynku policji ma od kilku miesięcy nowego najemcę; przed wjazdem na wewnętrzny parking ustawiono barierkę – do dwóch godzin można stać bezpłatnie, później trzeba płacić.

W tym „łańcuchu pokarmowym” interesanci magistratu i komendy są na straconej pozycji, bo dotąd nikt nie  wpadł na pomysł, aby wydzielić stanowiska do parkowania tylko dla nich. Wygoda urzędników jest ważniejsza.

O planach budowy piętrowego parkingu nadal nic nie słychać. Jest to o tyle irytujące, że właśnie trwa przebudowa skweru na placu Niepodległości, która wstępnie ma pochłonąć 3 mln złotych, a jest tak potrzebna jak kalosze bocianowi.

I w takich właśnie sytuacjach objawia się różnica pomiędzy sposobem rozumowania pracowników samorządowych (czytaj: Majczyny i Chojniaka), a przeciętnego obywatela. Pomiędzy myśleniem racjonalnym a myśleniem urzędników jest ogromna, niezagospodarowana przestrzeń.

→ (mb)

28.02.2019

• foto: mapy google / screen GT

 

 

 

27
0

2 myśli na temat “Piotrków. Ulica Szkolna. Wkur… sięga zenitu

 • 01/03/2019 o 13:36
  Permalink

  Czy to kwestia rozbieżności między myśleniem obywatela a urzędnika? Nie sądzę. Celem każdej partii jest wygranie wyborów, więc wszelkie działania podejmuje się pod elektorat – czy emeryci i renciści będą korzystać z parkingu wielopoziomowego? Odpowiedź brzmi: nie. Czy będą korzystać ze skweru z supernowoczesną toaletą w tle? Odpowiedź brzmi: tak. Problem Piotrkowa nie jest opaczne rozumienie priorytetów przez władze, problemem jest coraz większy odpływ młodych ludzi i brak skutecznego nacisku na władze. Gdyby Chojniak musiał liczyć się z tym, że jak nie wybuduje wielopoziomowego parkingu to w najbliższych wyborach straci stołek, mielibyśmy wysyp takich miejsc. W Piotrkowie władza wszystko robi pod seniorów: prohibicja, problem ciszy nocnej na Starym Mieście, Mediateka itd.
  Parkingi wielopoziomowe powinny być dziś normą – samochodów jest coraz więcej. Władze wolą jednak wyłączyć część pasa ruchu z narażeniem bezpieczeństwa kierowców i pieszych, ewentualnie wyciąć kilkadziesiąt drzew i wymalować kilka prostokątów białą farbą przy okazji umieszczając parkomat, niż zadbać o porządny parking a przy okazji estetykę miasta. Stare Miasto to jeden wielki parking – kierowcy parkują i legalnie (Pl. Czarnieckiego) i nielegalnie łamiąc przepisy na co SM nie reaguje. Podobnie jest na 3-go Maja i w wielu innych miejscach.
  Miasto nie umiera, bo ma marne władze – miasto umiera, bo ma marnych wyborców. Będzie jeszcze gorzej, chyba, że w Piotrkowie odkryją pokłady ropy naftowej i państwo zacznie eksploatować złoża, ale na to się raczej nie zanosi:)

  6

  0
  Odpowiedz
 • 28/02/2019 o 20:08
  Permalink

  Troje radnych z TAK dla Piotrkowa J.Dziemdziora, L.Pencina i K.Czechowska, przeszli do Chojniaka za wyższe diety i funkcje w komisjach oraz w prezydium rady miasta. Podobnie uczyniły dwie radne Prawa i Sprawiediwość H.Madej i W.Olejnik. W opozycji pozostało 4 radnych Prawa i Sprawiedliwość Ł.Janik, S.Stachaczykm A. Piekarski i P.Gajda oraz Marlena Wężyk-Głowacka kandydatka na prezydenta na cherbatkPiotrkowa PO.Nowoczesna. Jestem pewien, że gdyby pani Marlena W.G. kandydowała jako bezpartyjna wygrała by z Chojniakiem o fotel prezydenta naszego miasta. Najgorzej zachowała się W.Olejnik która podczas kampanii wyborczej zapraszała wyborców do Domu Weselnego na poczęstunek, żeby zyskać zaufanie bo wiedziała, iż 4 lata wcześniej kiedy kandydowała z listy Chojniaka to do rady miasta się nie dostała. A tak uzyskała ponad 900 głosów poparcia i mandat radnej. Po czym przeszła do Chojniaka za funkcję wiceprzewodniczącej rady miasta podobnie jak L.Pencina.
  Tak okłamują swoich wyborców kandydaci i kandydatki na radnych z naszego miasta.
  A że po większości należą do zamożnych powinni zrezygnować z pobierania diet które winni przeznaczać na jakiś szlachetny cel. Oni też podczas sesji rady miasta w dniu 27.02.2019 r. odrzucili projekt uchwały Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości który przewidywał odebranie radnym darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej, zdejmując go w porządku obrad na wniosek radnego od Chojniaka, M.Staszka. A miesiąc wcześniej podczas IV sesji rady miasta w styczniu br. ponieśli cenę biletów socjalnych dla bezrobotnych mieszkańców naszego miasta z 1 zł do 1,40 zł. W ten sposób ponad 1.500 bezrobotnych płaci na bilety nie tylko za siebie ale za tych którzy mieli bronić ich interesów. Takich to mamy gospodarzy miasta dla których pieniądze są ważniejsze niż wyborcy którzy ich wybrali. Cóż by zrobili Błaszczyński i jego ekipa bez tych 9 radnych którzy zdradzili swoich wyborców przechodząc do Chojniaka ? Błaszczyński nie byłby przewodniczącym rady miasta a Chojniak musiałby słuchać głosu pozostałych radnych bo wprowadził do rady miasta zaledwie 9 a Pis 7 radnych. Ludziom trzeba mówić to co chcą usłyszeć a sukces zapewniony.
  Na parking przy ul. Szkolnej nie liczcie bo ja w tej sprawie pisałem wiele razy i miałem obiecane. Zadaję sobie pytanie, dlaczego kilku urzędników na kierowniczych stanowiskach (wiceprezydent, dyrektorzy i prezes, nie odeszli na emerytury pomimo uzyskania tego prawa? A gdzie im będzie lepiej. Co miesiąc kilka tysia wpływa na konto, do tego 13 pensja, wysługa lat, pospłacają zaciągnięte kredyty, i może wtedy sami odejdą albo … niech sobie siedzą aż dostaną odcisków na d…e od tego siedzenia.

  13

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.