Medialny lans pisowskiego wicemarszałka Ziemby

Zbigniew Ziemba ma 43 lata. Z zawodu jest nauczycielem historii, do niedawna pracował w gminnej szkole w Woli Krzysztoporskiej, pow. piotrkowski.

Jest także działaczem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10, gdzie funkcję pełnomocnika, z ramienia centrali, pełni poseł Macierewicz.

Ziemba w 2015 r. został sekretarzem komitetu terenowego partii w Piotrkowie, zastępując w tym miejscu Bartłomieja Misiewicza, obecnie bardziej znanego jako Bartłomiej M.

Do niedawna największym osiągnięciem nauczyciela historii była nominacja na stanowisko wiceprezesa ds. technicznych w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Bełchatowie (sic!). Władze PEC opamiętały się w porę i odrzuciły tę kandydaturę.

W wyborach samorządowych w 2018 r. Ziemba uzyskał mandat radnego do Sejmiku Województwa Łódzkiego, wkrótce zrobiono z niego wicemarszałka. Od tego czasu zaczął się mocno lansować w portalach społecznościowych.

Regularnie udostępnia zdjęcia ze swoim wizerunkiem. Jest wszędzie: w szpitalu, w siłowni, w remizie, w orszaku Trzech Króli, na spotkaniu z chińskimi biznesmenami, w teatrze, na koncercie… Cyklicznie pojawia się w lokalnych mediach m. in. w tych, które nie kryją swoich lewicowych sympatii i promują działania totalnej opozycji.

Kliknij, aby powiększyć.

18 stycznia 2019 r. na profilu wicemarszałka znalazł się odnośnik do jego nominacji w plebiscycie „Człowiek Roku 2018” organizowanym przez „Dziennik Łódzki” – gazetę należącą do niemieckiej spółki Polska Press. W krótkim uzasadnieniu napisano, że wyróżnienie przyznano za „błyskotliwą karierę polityczną i reprezentowanie interesów ziemi piotrkowskiej w samorządzie województwa” (> link).

Pod wpisem pojawiło się 185 polubień i 78 komentarzy, w których znajomi Ziemby gratulowali mu nominacji.

26 grudnia 2018 r. portal „fronda.pl” zamieścił wywiad z prawnikiem dr Januszem Szewczakiem zatytułowany „Janusz Szewczak dla Frondy: Musimy stworzyć państwowy koncern medialny”.

Fragment rozmowy:

Szewczak: – (…) To jest ,,kokosowy” interes, i zdominowany kompletnie przez koncerny zagraniczne, a zwłaszcza niemieckie wydawnictwa, które tu kreują antyrządowe politykę, i w lwiej części zajmują się atakowaniem, szkodzeniem polskiemu, demokratycznie i legalnie wybranemu rządowi i Polsce. Ataki na polskie państwo, na polskie instytucje, na polskie tradycje – na chrześcijańskie tradycje, na katolicyzm i na polski patriotyzm występują u nas na niewyobrażalną skalę, jak w żadnym innym cywilizowanym kraju.

Red.: – Media z obcym kapitałem stale ośmieszają PiS i Zjednoczoną Prawicę, a oprócz tego wytaczają sprawy sądowe polskim dziennikarzom za mówienie o faktach. Tymczasem politycy prawej strony często są obecni w tych mediach jako goście. Czy to jest dobra taktyka?

Szewczak: – W tych atakach na rządzących absolutnie brylują koncerny niemieckie, TVN oraz ,,Gazeta Wyborcza”, które kreują w Polsce swoją politykę na zasadzie ,,dziel i rządź” i na zasadzie robienia ,,szpagatu na dwunastnicy” – żeby tylko przywrócić rządy Platformy Obywatelskiej – takiej ewidentnej dziś Targowicy.

Warunek sine qua non zwycięstwa to budowanie nie tylko formy przekazu tych przecież sensownych rozwiązań społecznych i gospodarczych, finansowych i budżetowych. To są najlepsze 3 lata z 30 lat – pod względem wskaźników gospodarczych i makroekonomicznych – z likwidacją bezrobocia, rosnącym eksportem, malejącym deficytem i malejącym długiem publicznym.

Red.: – Ale bez silniejszych polskich mediów ten przekaz jest osłabiany i ośmieszany przez potężniejsze obce służby medialne. Energia pozytywna wypala się na dementowaniu kłamstw i przeinaczeń.

Szewczak: – Na pewno tak jest. Oczywiście rzeczą ważną to, kto i jak potrafi przekazać umiejętnie te treści, to nie jest bez znaczenia, czyli to musi być niezwykle sprawna medialnie i intelektualnie ekipa, bo jest się czym pochwalić. Natomiast ta goebbelsowska propaganda totalnej opozycji i niemieckich mediów, TVN oraz GW podsuwa taki obraz, że gdyby ktoś nie znał prawdziwej sytuacji w Polsce, to pomyślałby, że to kraj w sytuacji gospodarczo gorszej od Wenezueli, a politycznie chyba gorszej niż Syria.

Do tej pory, w plebiscycie niemieckiej gazety, na Zbigniewa Ziembę głos oddało 12 osób.

→ M. Baryła

1.02.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o Ziembie czytaj: > tutaj

 

 

26
2

3 myśli na temat “Medialny lans pisowskiego wicemarszałka Ziemby

 • 04/02/2019 o 08:45
  Permalink

  Przykład kariery PISowskiego partyjniaka.
  Warto wspomnieć że był on radnym powiatowym, nawet wice przewodniczącym, o zawiązanych wówczas koalicjach też warto wspomnieć.
  Czy Pan Ziemba ma jakieś osiągnięcia zawodowe niezwiązane z nominacjami politycznymi?

  12

  1
  Odpowiedz
 • 02/02/2019 o 13:39
  Permalink

  Cay PiS na prowincji przepełniony jest komunistyczną młodzieżówką.
  Może Redakcja zajmie się awansem koleżki Ziemby, pracownika zakładu komunalnego w Kleszczowie, który z pozycji kierowcy awansował na dyrektora zakładu?
  Niejaki Michał Michałek.

  14

  2
  Odpowiedz
  • 11/02/2019 o 08:18
   Permalink

   Czy to ten Michałek co w Solidarnej był?

   3

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.