Jakie korzyści ma Piotrków z przynależności w Związku Miast Polskich?

Związek Miast Polskich, to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej – czytamy na stronie internetowej ZMP.

Dalej możemy przeczytać, że: Związek Miast Polskich od 90. roku tworzy najnowszą historię polskiej, odrodzonej samorządności. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich.

Piotrków także należy do związku. Potwierdzają to zapłacone składki członkowskie, które rosną rok do roku: 2015 rok – 22.719,60 zł, 2016 rok – 22.993,25 zł, 2017 rok – 23.153,14 zł, 2018 rok – 23.547,10 zł, 2019 rok – 23.932,89 zł.

Jak piotrkowski magistrat uzasadnia swoje członkostwo w stowarzyszeniu (pisownia oryginalna)?

Związek Miast Polskich powołany został w celu wspieranie idei samorządu terytorialnego, obronę interesów i potrzeb miast, wymianę doświadczeń, dążenie do gospodarczego i kulturalnego rozwoju miast polskich oraz promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą.

Podczas wieloletniej współpracy przedstawiciele władz miasta uczestniczyli w spotkaniach tematycznych podczas których wymieniali doświadczenia i promowali osiągnięcia Miasta. Związek Miast Polskich aktywnie uczestniczy w procesach legislacyjnych w kluczowych sprawach dla samorządu terytorialnego.

Swoje stanowisko, wypracowane przez komisje lub na zjazdach i konferencjach Związek przedstawia podczas posiedzeń komisji sejmowych oraz na posiedzeniach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Reprezentanci związku biorą aktywny udział w posiedzeniach Senackich i Sejmowych Komisji, uczestniczą w rozmowach z Rządem.

Komentarz

W odpowiedzi na zapytanie, jakie „Gazeta Trybunalska” skierowała do urzędu miasta w sprawie przynależności do ZMP, nie znalazł się choćby jeden przykład korzyści, jakie miasto osiągnęło z tego tytułu i co usprawiedliwiałoby płacenie blisko 24-tysięcznej składki.

Zamiast tego otrzymaliśmy bełkotliwą papkę, pełną błędów ortograficznych i gramatycznych.

Ostatnia inicjatywa ZMP, o której pisaliśmy (> link) dotyczyła projektu, który ma zreformować system wynagrodzeń pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru. Chodzi w nim o to, aby prezydenci miast zarabiali więcej.

→ (mb)

11.02.2019

• grafika: ZMP

• więcej o ZMP: > tutaj

 

 

6
1

Jedna myśl na temat “Jakie korzyści ma Piotrków z przynależności w Związku Miast Polskich?

 • 12/02/2019 o 14:02
  Permalink

  Zrzeszanie się w celu prezentowania odmiennych poglądów ma u nas długą tradycję.

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.