Posłanka PiS o Bartłomieju M.: Młody, uczciwy, pracowity i prawy człowiek

Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, pochodzi z Radomska. Jest uznawana za drugą, po pośle A. Macierewiczu, osobę w okręgu nr 10.

12 kwietnia 2017 r., kiedy prezes PiS Kaczyński powołał partyjną komisję do zbadania „zarzutów formułowanych wobec Bartłomieja M., a także okoliczności powoływania go na określone funkcje” (> link), poseł Milczanowska zamieściła w portalu „facebook.com” następujący wpis (> link):

Kliknij, aby powiększyć.

Trudno stwierdzić, czy przez ostatnie dwa lata posłance udało się odpowiedzieć na postawione pytanie: „Czemu i komu młody, uczciwy, pracowity i prawy człowiek, tak bardzo przeszkadza?! Kto i dlaczego nie chce zrozumieć, że w tym wieku można przedkładać dobro Państwa nad zostanie politycznym celebrytą?”.

→ (kk)

31.01.2019

• zdjęcie górne, Piotrków, 16.01.2019 r., stroją od lewej: poseł Macierewicz, posłanka Milczanowska, działacz PiS Ziemba, działaczka PiS Olejnik, Bartłomiej M., foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o sprawie Bartłomieja M.: > tutaj

 

 

22
1

2 myśli na temat “Posłanka PiS o Bartłomieju M.: Młody, uczciwy, pracowity i prawy człowiek

 • 11/02/2019 o 08:13
  Permalink

  A jaki stosunek do Bartłomieja M. ma obecnie Pani Milczanowska, Pani Olejnik (już poza PISem), Pan Ziemba, pozostali radni wojewódzcy, miejscy, gminni?

  2

  0
  Odpowiedz
 • 01/02/2019 o 12:24
  Permalink

  A co z tymi co wykrzykiwali publicznie pod adresem prezydenta RP i premiera RP „będziesz siedział”
  Jak tak dalej PiS będzie przymykał oczy na zadymiarzy z KOD i PO.Nowoczesna oraz Obywatele RP. to zapanuje w III RP anarchia. W Piotrkowie PiS praktycznie nie istnieje. Pani w czerwonej kurtce to radna W.Olejnik, „zdradziła” swoich wyborców i kolegów z PiS którzy razem z nią pracowali w kampanii wyborczej zdobywając 7 mandatów do rady miasta, zaraz po wyborach przeszła do grupy trzymającej władzę w mieście za funkcję wiceprzewodniczącej rady miasta i co za tym idzie wyższą dietę. Zabrała ze sobą H.Madej która kandydowała do rady miasta z listy PiS mimo, że nie była członkiem tej partii. Dieta radnego bez funkcji to 1107 zł miesięcznie na rękę (przez 5 lat kadencji to zaledwie 66 tys. 420 zł.) a dieta wiceprzewodniczącej RM to 1510 zł na rękę (przez 5 lat to już 90.600 zł.) czyli o 30 tys. zł. więcej. Marian Błaszczyński żeby nadal być przewodniczącym rady miasta i pobierać co miesiąc na rękę 2013 zł (przez 5 lat kadencji to bagatela 120 tys. 780 zł.), powyciągał radnych z Platforma Obywatelska. Nowoczesna oraz z TAK dla Piotrkowa powierzając im funkcje przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji oczywiście z wyższymi dietami.
  I tak nasi piotrkowscy radni (z wyłączeniem radnych PiS Ł. Janik, S.Stachaczyk, P.Gajda i A.Piekarski) wydawałoby się bardzo zamożni ludzie nie zrezygnowali z bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej i nadal będą jeździć za darmo a 1509 osobom bezrobotnym z terenu miasta Piotrkowa zarejestrowanym w PUP mgr inż. K.Chojniak z zawodu nauczyciel, chciał odebrać bilety socjalne, ale przemyślał i autopoprawką do projektu uchwały podczas ostatniej sesji rady miasta, zostawił bilety socjalne tyle, że będą teraz droższe. Bezdomni zamieszkujący w piotrkowskim schronisku przy ul. Wroniej 55/59 nie dostaną biletów socjalnych ani ulgowych, i będą tak jak do tej pory, czy zimą czy latem, czy słońce czy deszcz czy śnieg, iść pieszo na ul. Wronią która znajduje się na peryferiach miasta. Wniosek o odebranie darmowych biletów radnym, podczas ostatniej sesji rady miasta zgłaszali tylko radni z Klubu PiS. Ł. Janik i P. Gajda. Oczywiście, przewodniczący M.Błaszczyński nie poddał pod głosowanie tych wniosków, bo nie były złożone na piśmie jak nakazuje regulamin rady miasta. Natomiast kiedy radny PiS Piotr Gajda poprosił o 5 minut przerwy w obradach na przygotowanie takiego wniosku, przewodniczący M. Błaszczyński odmówił i zarządził głosowanie.
  W dowód „wdzięczności” radni PiS, nie wzięli udziału w głosowaniu nad kolejnymi projektami uchwał, podobnie jak radna Marlena Głowacka, która osamotniona walczy a radny PiS S.Dajcz nie wiadomo dlaczego jeszcze nie został usunięty z PiS, głosuje tak jak grupa trzymająca władzę w radzie miasta.

  7

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.