Piotrkowska prokuratura łaskawa dla nienawistników

Blisko dwa lata temu, 25 marca 2017 r., podczas wizyty w Piotrkowie prezydentów RP i Węgier, w Rynku Trybunalskim odbyła się manifestacja działaczy KOD i stowarzyszenia „Obywatele solidarni w akcji” skierowana przeciwko prezydentowi A. Dudzie.

Wśród tablic i plakatów, jakie miały ze sobą osoby uczestniczące w pikiecie, znalazł się znacznych rozmiarów transparent (> link), gdzie na białym tle napisano m. in., że „My niżej podpisani obywatele RP oświadczamy, że Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą”.

Prezentowana treść spowodowała, że dwóch członków klubu „Gazety Polskiej” zwróciło się o pomoc do policji. W niedługim czasie sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie i …. utknęła tam na wiele miesięcy.

W odpowiedzi na zapytanie, wystosowane przez „Gazetę Trybunalską” do śledczych, nadeszła lakoniczna odpowiedź, z której tak naprawdę nic nie wynika.

Kliknij, aby powiększyć.

W znanych nam, co najmniej trzech przypadkach, dotyczących oczywistych pomówień czy znieważeń osób publicznych – polityków, posłów, członków rządu – dokonanych za pośrednictwem środków masowego przekazu, piotrkowska prokuratura wykazała się nadzwyczajną tolerancją, nie dostrzegając znamion przestępstwa.

Efektem takiej postawy jest rozzuchwalenie się „obrońców demokracji i praworządności”, czego przykłady łatwo dostrzec nie tylko w sieci internet, ale także podczas publicznych wystąpień.

→ (mb)

30.01.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

5
2

2 myśli na temat “Piotrkowska prokuratura łaskawa dla nienawistników

 • 30/01/2019 o 18:42
  Permalink

  Boją się. Każdy woli robić w wypadkach czy rozbojach, albo włamaniach. To jest główny powód. Druga sprawa, że sporo czerwonych tam siedzi i ich dzieci.

  6

  2
  Odpowiedz
 • 30/01/2019 o 15:47
  Permalink

  Czyli krótko mówiąc : In rem a nie ad personam. W sprawie a nie wobec osoby.

  3

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.