Pingotowa – przedsiębiorcza działaczka KOD

Koszulki z napisem „konstytucja”, plakaty z kalekimi dziećmi, balony z logo KOD, bannery z grafiką „Wolne sądy, przywieszki, tabliczki, ulotki – branża reklamowa i poligraficzna zaciera ręce. Im więcej protestów, pikiet i manifestacji – tym więcej zleceń.

Okazuje się, że wystąpienia organizowane przez środowiska i grupy opozycyjne oraz antypolskie, to doskonały biznes dla firm zajmujących się usługami drukarsko-reklamowymi, a także tych produkujących znicze i świece. Sezon na te ostatnie produkty trwa praktycznie cały rok, bo niezależnie od jego pory „totalna opozycja” wspomagana przez byłych ormowców, esbeków i milicjantów nieustannie rozwija wachlarz protestów.

Najbardziej znana obrończyni demokracji w powiecie piotrkowskim nazywa się Małgorzata Pingot (lat 57), ale przedstawia się jako Małgosia. W maju ubiegłego roku pisaliśmy o jej talencie marketingowym w notatce pt. „Ludzie listy piszą… przedsiębiorcza Pingotowa”. W skrócie chodziło o to, że na miejsce wieców wybiera Rynek Trybunalski, gdzie, na jednej z kamienic, umieszczono dobrze widoczną reklamę zakładu rehabilitacyjnego, w którym sprawuje funkcję „directeur’a”.

Kliknij, aby powiększyć.

To jednak nie wszystko. Pingot zajmuje się także dystrybucją koszulek, które trafiają do jej znajomych biorących udział w zgromadzeniach publicznych.

15 stycznia działaczka KOD zamieściła w internecie ogłoszenie o treści: „Będę zamawiał koszulki z napisem #MuremZaOwsiakiem  Kto chętny. Proszę podać rozmiar”.

Na jej apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób (> link). Nie wiemy, czy Pingot handluje odzieżą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, czy osiąga z tego tytułu zyski i odprowadza podatki, dlatego poprosimy o odpowiedź stosowną instytucję państwową, jak miało to miejsce w przypadku artysty Gumulca (> link).

→ M. Baryła

18.01.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o M. Pingot czytaj: > tutaj

 

 

25
2

2 myśli na temat “Pingotowa – przedsiębiorcza działaczka KOD

 • 19/01/2019 o 07:24
  Permalink

  Ta panią powinny się dawno zająć odpowiednie służby..

  6

  14
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.