Obłędna licytacja na rzecz WOŚP w Piotrkowie

Polskojęzyczny portal „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” należący do niemieckiej spółki wydawniczej Polska Press zorganizował sesję fotograficzną, na której, w roli modelek, wystąpiły działaczki społeczne: Anna Nowakowska i Małgorzata Pingot.

Pretekstem do zrobienia zdjęć był zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym, od kilku lat, obie panie biorą czynny udział jako organizatorki.

Oprócz prezentacji swoich walorów wizualnych aktywistki przedstawiły listę przedmiotów przekazanych na licytację przez ludzi dobrej woli. Wśród rzeczy znalazły się m. in.: łeb konia na płótnie namalowany przez wysokiej klasy artystę malarza, szklanka z napisem 400-lecie Trybunału Koronnego i druga z logiem Centralnych Dożynek z 1978 r., używana, ręczna syrena alarmowa, trzy fotografie i in.

Na facebookowym profilu piotrkowskiego centrum dowodzenia finałem WOŚP (> link) znaleźć można zdjęcia innych ruchomości o niebywałej wartości artystycznej i historycznej takich jak: czepki pływackie, używane koszulki zawodników sportowych, miski, medale, wyroby z włóczki, piłki do kopania z podpisami itd. Do wylicytowania są także przyjemności: spacer po korytarzach sejmowych z posłanką PO Radziszewską, przejażdżki samochodami osobowymi: fiat 126p i BMW 850i.

Mimo wszystko pozostaje pewien niedosyt, bo przecież w Piotrkowie mieszka wielu bezinteresownych, acz skromnych, czy wręcz nieśmiałych obywateli, którzy chętnie wsparliby charytatywną aukcję, ale nikt się do nich nie zwrócił.

Przedstawiamy propozycje, które mogłyby trafić na licytację: całodzienna wizyta w gabinecie lekarskim Mariana Błaszczyńskiego z możliwością obsługi kasy fiskalnej, udział w wyścigach samochodowych z synem posła PiS Grzegorza Lorka, 48-godzinny pobyt „na dołku”w towarzystwie aspirant Ilony Sidorko, pielgrzymka do Częstochowy ze Sławomirem Dajczem, poranny jogging z radną Jadwigą Wójcik, wielkie żarcie z Elżbietą Łągwą-Szelągowską, degustacja napojów bezalkoholowych z sekretarzem miasta Bogdanem Munikiem, bilet do kina „Hutnik” na „Parszywą 12-tkę”, poplamione farbą laczki Stanisława Gajdy wz. 1982 r., oprawione w ramki zdjęcie Zbigniewa Włodarczyka i Krzysztofa Chojniaka, odpis wyroku Sądu Rejonowego w sprawie Baryła vs. „niemieckie pieski”, teczka z IPN z dowolnie stworzoną legendą, patrol ze strażą miejską i nauka niedostrzegania wykroczeń, voucher na zajęcia z kreatywnej księgowości w „ekonomiku”, udział w: wykładzie Tomasza Sokalskiego pt. „Jak wygrać wybory samorządowe” i w kolejnej edycji protestu ulicznego ph. „Wolne sądy” u boku mec. dr Romana Illinicza, lunch z „Matką Kurka”, możliwość oplucia drzwi redakcji „Gazety Trybunalskiej”…

Zapraszamy P.T. Czytelników naszego portalu do dzielenia się swoimi pomysłami.

→ (mb)

11.01.2018

• grafika: WOŚP

 

 

45
1

5 myśli na temat “Obłędna licytacja na rzecz WOŚP w Piotrkowie

 • 14/01/2019 o 15:01
  Permalink

  Cel nie uświęca środków!
  Całość akcji jest jednym wielkim hejtem wobec wartości obłudnie przykrytym zbiórką na dzieci.
  Świństwo i wstyd że organizujecie coś takiego !!!!!

  4

  0
  Odpowiedz
 • 12/01/2019 o 11:00
  Permalink

  Wpadło mi do głowy kilka atrakcji:

  1. Szukanie „ruskich agentów” z posłem Antonim Macierewiczem
  2. Warsztaty rzetelnego dziennikarstwa z Elżbietą Jarszak
  3. Lekcje łaciny z Leszkiem Józefackim

  11

  2
  Odpowiedz
 • 11/01/2019 o 17:16
  Permalink

  Ale jesteś śmieszny panie Baryła xD Boki zrywać po prostu, aż mi się oranżadą z komunii odbiło od tego śmiechu xD

  13

  3
  Odpowiedz
 • 11/01/2019 o 17:02
  Permalink

  ,,Wielka Orkiestra Świątecznych Ormowców”

  10

  7
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.