Łódź. Trzech biznesmenów w rękach CBA. Sex za kontrakty? Uwikłany poseł

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś o kolejnych, w ostatnich dniach, zatrzymaniach dotyczących podejrzeń korupcyjnych. Tym razem chodzi o Łódź i nieodległy Konstantynów.

Pełna treść notatki:

Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. uwikłanych w korupcyjny proceder. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. W zamian otrzymywali intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa, to nie jedyne profity jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, tam zabezpieczyli materiały, które będą dowodem w sprawie. Trójka skorumpowanych biznesmenów trafi do prokuratury krajowej w Łodzi, gdzie usłyszy zarzuty. W najbliższym czasie planowane są kolejne czynności procesowe. Sprawa ma charakter wielowątkowy i jest rozwojowa.

T. Brodowski, CBA

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski w rozmowie z „Gazetą Trybunalską” nie chciał zdradzić z jakiej partii wywodzi się zamieszany w sprawę poseł i odesłał do Prokuratury Krajowej.

Prokurator Ewa Bialik zasłaniając się dobrem śledztwa, a także swoją apolitycznością, również nie odpowiedziała na to pytanie, ale zapytana o miejsce zamieszkania parlamentarzysty stwierdziła, że „prawdopodobnie pochodzi z Łodzi”.

Z kolei w portalu TVP Info czytamy: „Jak dowiedziało się nieoficjalnie TVP Info chodzi o posła PSL-UED, w przeszłości posła Platformy Obywatelskiej. (…) Według nieoficjalnych informacji portalu tvp.info poseł miał przyjmować łapówki w formie wielokrotnych usług seksualnych, opłacanych przez korumpujących go biznesmenów” (> link). Parlamentarzysta kategorycznie zaprzeczył tym rewelacjom.

→ K. Kozielski

31.01.2019

• grafika: CBA

• więcej o działaniach CBA: > tutaj

 

 

12
0

Jedna myśl na temat “Łódź. Trzech biznesmenów w rękach CBA. Sex za kontrakty? Uwikłany poseł

 • 31/01/2019 o 16:57
  Permalink

  Ale jak udowodnić Panu Posłowi wysokość otrzymywanej łapówki w złotych polskich. Z matematycznego punktu widzenia – należy poprosić prostytutkę o informacje za ile zł był ten jeden raz. Potem wystarczy pomnożyć przez ilość i otrzymamy kwotę łapówki w zł.Kiedyś była podana informacja ,że w Piotrkowie tego typu sługi są najtańsze. Jak kwota łączna nie przekroczy określonej w przepisach sumy, to może okazać się ,że to jest TYLKO WYKROCZENIE i podlegać to będzie postępowaniu MANDATOWEMU!!!!!!

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.