Jak pięściarz Christophe Dettinger walczył z francuską policją (ujęcia z dwóch kamer)

W sobotę, 5 stycznia 2019 r., Christophe Dettinger (ur. 1981 r.), były mistrz Francji w wadze półciężkiej, wziął czynny udział w antyrządowych wystąpieniach w stolicy Francji.

Podczas protestów „żółtych kamizelek” w Paryżu skutecznie zaatakował jednego z policjantów, który pomimo posiadania tarczy, pałki, kasku ochronnego z przyłbicą i specjalnego stroju doznał obrażeń i otrzymał 15-dniowe zwolnienie lekarskie.

 

 

 

W poniedziałek sportowiec zamieścił film na facebooku (> link), w którym tłumaczył się ze swojego zachowania. – Zrobiłem to w obronie własnej. Wraz z moimi przyjaciółmi zostaliśmy zagazowani. Był we mnie duży gniew i źle zareagowałem. Jestem Francuzem, kocham swój kraj i ojczyznę – powiedział Dettinger.

Zachowanie byłego zawodnika skrytykował m.in. szef francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Christophe Castaner. Nazwał atak „tchórzliwym i niemożliwym do zaakceptowania”.

Tymczasem w internecie pojawił się film obrazujący atak komisarza Didiera Andrieux na bezbronnego, ciemnoskórego mężczyznę. W tym przypadku minister Castaner nie skomentował zajścia.

 

→ (kk)

8.01.2019

foto: yt / screen gt

 

 

13
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.