105. miesięcznica smoleńska

Dziś, 10 stycznia 2019 r. przypada 105. miesięcznica smoleńska. Blisko 9 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński i towarzyszące mu osoby udające się na obchody  70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

29 sierpnia 2014 r. napisałem dla portalu „fronda.pl” krótką notatkę dotyczącą miejsca katastrofy zilustrowaną unikalnymi fotografiami wykonanymi przez mojego przyjaciela. Dziś przypominam ten krótki tekst w „GT”.

→ (mb)

10.01.2019


52 miesiące od tragedii smoleńskiej. Zobacz zdjęcia z miejsca katastrofy!

Zawsze kiedy myślę o katastrofie smoleńskiej ogarnia mnie złość, która ma swoje źródło w bezsilności.

Na początku lipca otrzymałem kilka aktualnych fotografii z miejsca wypadku Tu-154M  nr 101.

Obraz jest przygnębiający:  pod drzewem kilka wypalonych zniczy, wiązanka  sztucznych kwiatów, wyblakłe zdjęcie w ramce, w tle trzy niewielkie krzyże. Nieopodal głaz z tablicą pamiątkową i kolejne dwa drewniane krzyże.

Tak po czterech latach wygląda miejsce pamięci 96 ofiar, które poniosły śmierć na rosyjskiej ziemi w wyniku skrajnej nieodpowiedzialności kilkunastu czy kilkudziesięciu ludzi.

To nie mgła ich zabiła, ani brzoza tylko polskie państwo, które zawiodło we wszystkich obszarach związanych z organizacją lotu PLF 101.

Mariusz Baryła

• foto: Janusz Wieloch

• źródło: fronda.pl

 

 

2
0

2 myśli na temat “105. miesięcznica smoleńska

 • 11/01/2019 o 10:59
  Permalink

  „Tak po czterech latach wygląda miejsce pamięci 96 ofiar, które poniosły śmierć na rosyjskiej ziemi w wyniku skrajnej nieodpowiedzialności kilkunastu czy kilkudziesięciu ludzi.” Oj nie, nie jest tu winne kilkanaście czy kilkadziesiąt ludzi. Jedynym winnym jest Lech Kaczyński który dla zbijania kapitału politycznego chciał tam wylądować za wszelką cenę i wymusił takie postępowanie na pilotach. Proponuje się zapoznać z tym jak zachowywał się Kaczyński w Gruzji.

  2

  5
  Odpowiedz
 • 11/01/2019 o 09:45
  Permalink

  A kiedy będą wyniki prac podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza.Kilka deklarowanych terminów już minęło

  8

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.