Wiesława Olejnik potwierdza: Nie jestem już w PiS-ie

Kilka dni temu dotarły do naszej redakcji sygnały jakoby Wiesława Olejnik, radna i wiceprzewodnicząca rady miasta została wykluczona z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

Klaudia Łączkowicz, reporterka „Gazety Trybunalskiej”, skontaktowała się dziś ze Zbigniewem Ziembą, przewodniczącym Zarządu Komitetu Powiatowego PiS w Piotrkowie, z prośbą o komentarz. Niestety, polityka informacyjna prowadzona przez Ziembę, polegająca na unikaniu odpowiedzi nawet na najprostsze pytania, kolejny raz wykluczyła możliwość uzyskania od niego jakiejkolwiek informacji.

Podobnie Grzegorz Lorek, nowo mianowany poseł PiS, nie był zainteresowany przekazaniem opinii publicznej wiadomości na ten temat.

Bardziej rozmowna okazała się sama zainteresowana, która stwierdziła: – Dostałam wczoraj pismo, które traktuje o skreśleniu mnie z listy członków Prawa i Sprawiedliwości. Szanuję tę decyzję. Byłam wczoraj na spotkaniu partyjnym, wszelkie wątpliwości przedstawiłam członkom Prawa i Sprawiedliwości. Pożegnałam ich, podziękowałam serdecznie za współpracę i zadeklarowałam nadal działalność na rzecz prawicowego Piotrkowa.

Na pytanie o powody, jakimi kierowały się lokalne władze partii usuwając działaczkę ze swoich szeregów, opowiedziała: – Oczywiście, że wiem dlaczego. Natomiast czekam jak dalej będą się rozwijały sprawy w PiS. Na razie wolałabym nie komentować tej decyzji.

W tegorocznych wyborach samorządowych przedstawiciele PiS w Piotrkowie otrzymali 7 mandatów, jednak w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości znalazły się tylko cztery osoby: Łukasz Janik, Sergiusz Stachaczyk, Andrzej Piekarski i Piotr Gajda.

Wiesława Olejnik, Sławomir Dajcz i Halina Madej nie zadeklarowali członkostwa w klubie.

→ (mb) / (kł)

5.12.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o W. Olejnik czytaj: > tutaj

 

 

28
2

8 myśli na temat “Wiesława Olejnik potwierdza: Nie jestem już w PiS-ie

 • 06/12/2018 o 14:23
  Permalink

  Pani Wiesława Olejnik w wyborach samorządowych do rady miasta w 2010 r kandydowałado rady miasta z lity K.Chojniaka uzyskując zaledwie 229 głosów poparcia i nie uzyskała mandatu radnej. Kandydując z listy PiSw 2018 r uzyskała 966 głosów poparcia i tym samym mandat do rady miasta. Reasumując, czuję się oszukany bowiem popierałem i polecałem znajomym w III okręgu poparcie dla W.Olejnik która nie zastosowała się do poleceń ministra A.macierewicza, że jak przystępujemy do koalicji z Chojniakiem to albo cała „siódemka” radnych albo nikt, bo wszyscy pracowali na uzyskanie 7 madatów do rady miasta. Chciała być bliżej Chojniaka to mogła kandydować z jego listy a nie z listy PiS.
  Nie wybaczę sobie pomyłki. Wyrwanie H.Madej i nie przystąpienie do klubu radnych PiS jest zdradą nie do wybaczenia.

  19

  2
  Odpowiedz
  • 06/12/2018 o 16:55
   Permalink

   Przecież oni robią to wszystko dla…mieszkańców :))))))))))).

   10

   1
   Odpowiedz
 • 06/12/2018 o 08:28
  Permalink

  Ziemba nie potrafił zacytować podjętej uchwały o wykluczeniu Pani Olejnik z partii? żarty?
  Pani Olejnik startowała z PiS, gdyby nie logo partii zapewne nie dostałaby się do rady. Niestety nie okazała się lojalną osobą, bo a plecami kolegów skumała się z Chojniakiem.
  Warto zaznaczyć, że PiS podjął rozmowy z grupą Chojniaka, zaproponował warunki współpracy, którymi ta ekipa nie była zainteresowana. Grupa Chojniaka postanowiła działać jak zawsze, tzn. podkupywać pojedynczych radnych. Pani Olejnik nisko się ceni, skoro wiece przewodnicząca rady (dieta niewiele wyższa od diety radnej) ją zadowoliła.

  Warto wspomnieć o innych radnych, który nie okazali się lojalnymi radnymi, tj. Pani Halina Madej, która również przeszłą do Chojniaka, być może otrzymała telefon (jak jedna z kandydatek na radną w trakcie kampanii) od pewnego muzykanta, który przekonywał ją, że jak się nie „nawróci” na dobrą stronę, to może stracić pracę w szkole.

  Pan Sławomir Dajcz, sam nie wie po której stronie się opowiedzieć, podobno wycofał swój podpis z porozumienia z Chojniakiem, jednak głosu zgodnie z wolą „Razem dla …”

  Patrzmy im na ręce, teraz jest trochę łatwiej, jest transmisja online.

  24

  1
  Odpowiedz
 • 06/12/2018 o 07:13
  Permalink

  Po prostu za korytem przez zdrade przyjaciół. To co Chojniak juz teraz jest ok? 2 tygodnie temu był beeee a teraz juz ok ?
  Żenada………

  23

  3
  Odpowiedz
 • 06/12/2018 o 07:09
  Permalink

  Pani Wiesławo wróciła Pani do swoich dawnych kolegów. W PiS była Pani jako V kolumna i wywiazała się Pani z tego zadania przechodzac do Chojniakowej drużyny zaraz przed I sesja Rady Miasta.
  Szkoda tylko że uczciwie było by nie zdradzac swojego ugrupowania a startowac z tamtad gdzie zawsze Pania ciągneło . Coż dla „chleba ” wiele osob robi rózne świñstwa.

  20

  4
  Odpowiedz
 • 05/12/2018 o 20:24
  Permalink

  Kolejna idealistka lokalnej polityki. Żal mi wyborców, którzy oddali głos, bo liczyli na zmianę a nie na koalicję z panem prezydentem. Jeden z radnych sprzedał się za 200 złotych, na ile Pani siebie wyceniła Pani Wiesiu?

  24

  4
  Odpowiedz
 • 05/12/2018 o 19:28
  Permalink

  Tez mi news. Tydzien temu Strefa Fm o tym mowila

  1

  14
  Odpowiedz
 • 05/12/2018 o 19:06
  Permalink

  Glowa do gory Pani Wiesiu to koniec pisu jest bliski

  10

  15
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.