Powstańcy warszawscy otrzymają wyjątkowe paczki na święta

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowych osób – z okazji świąt Bożego Narodzenia Fundacja Rosa i zespół kampanii BohaterON – włącz historię! podarują 1500 powstańcom warszawskim upominki, a w nich: kartki świąteczne od dzieci ze szkół przyszpitalnych oraz bony o wartości 250 zł, które bohaterowie będą mogli przeznaczyć na dowolny cel.

Paczki zostaną przekazane Powstańcom Warszawskim w pierwszej połowie grudnia. Upominki otrzymają bohaterowie mieszkający w Polsce – bez konieczności wcześniejszego zgłaszania się do organizatorów akcji, wypełniania wniosków czy przedstawiania zaświadczeń o dochodach.

Powstańcy będą mogli przeznaczyć bony o wartości 250 zł zgodnie z indywidualnymi potrzebami, np. na zakup żywności, środków kosmetyczno-chemicznych, odzieży, usług czy upominków dla rodziny. Zrealizują je w większości sklepów – każdy obdarowany otrzyma od organizatorów listę miejsc, w których taka forma płatności jest akceptowana. Oprócz bonów, w świątecznych przesyłkach znajdą się bożonarodzeniowe kartki wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzież z 15 szpitali i szkół przyszpitalnych z całej Polski. Na swych pracach mali pacjenci napisali również płynące prosto z serca życzenia.

Wdzięczni bohaterom

Część upominków zostanie wręczona Powstańcom podczas uroczystej gali III edycji kampanii BohaterON – włącz historię! odbywającej się 13 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Organizatorzy projektu złożą także wybranym kombatantom świąteczne wizyty w ich domach. W przekazaniu uczestnikom walk o stolicę upominków pracownikom Fundacji Rosa pomogą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, Garnizonu Warszawa, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego oraz wolontariusze akcji BohaterON.

Projekt „Świąteczna paczka dla powstańca” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu „Wdzięczni bohaterom”.

Patronat honorowy nad akcją objął Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jej partnerami są Wojska Obrony Terytorialnej, Garnizon Warszawa i Związek Harcerstwa Polskiego.

→ Agata Biernat

5.11.2018

• foto: bohaterON.pl

• o programie „BohaterON” czytaj więcej: > tutaj

 

 

18
0

Jedna myśl na temat “Powstańcy warszawscy otrzymają wyjątkowe paczki na święta

 • 05/12/2018 o 17:19
  Permalink

  Powstańcy warszawscy otrzymają, a co z żołnierzami walczącymi o Wilno i Lwów?

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.