Odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości na akcję protestacyjną urzędników

Kilka minut temu Polska Agencja Prasowa przekazała informację pochodzącą z Ministerstwa Sprawiedliwości, będącą reakcją na ogólnopolski protest pracowników wymiaru sprawiedliwości.

O proteście pisaliśmy przed wczoraj w materiale „Początek paraliżu piotrkowskich sądów. Ogólnopolska akcja protestacyjna”. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zapowiedział, że pracownicy sądowi od 2019 r. dostaną, niezależnie od stanowiska, po około 200 zł podwyżki, a w przyszłym tygodniu, a więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wypłacona będzie nagroda kwartalna w wysokości ok. 800 zł.

Oprócz tego ministerstwo przekaże do sądów 30 mln złotych na nagrody uznaniowe. Wiceminister Wójcik powiedział: – Sumiennie i rzetelnie pracujący pracownik będzie mógł jeszcze przed świętami uzyskać dodatkowo nawet 1,5 tys. zł.

Podsekretarz stanu dodał, że na najbliższy wtorek, 18 grudnia, zaplanował spotkanie z przedstawicielami zawiązków zawodowych pracowników sądownictwa, na którym przedstawi propozycje finansowe ministerstwa.

Komentarz

Riposta ministerstwa okazała się błyskawiczna. Nie spodziewali się jej nie tylko obserwatorzy, ale  także sami zainteresowani. Ale czy protestujący urzędnicy będą zadowoleni z 200 złotowej podwyżki, skoro domagali się 1000 zł? Wydaje się to mało prawdopodobne tym bardziej, że policjanci wywalczyli od 1 stycznia 2019 r. 800 zł.

Najbliższe dni okażą się decydujące czy akcja będzie kontynuowana, czy też pracownicy zaakceptują propozycje Ministerstwa Sprawiedliwości.

→ (mb)

14.12.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• źródło: PAP

 

23
1

Jedna myśl na temat “Odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości na akcję protestacyjną urzędników

 • 15/12/2018 o 18:29
  Permalink

  Riposta Ministerstwa Sprawiedliwości wcale nie była błyskawiczna ani niespodziewana. To o czym powiedziało MS wszyscy wiedzieli w listopadzie, bo znalazło się w piśmie skierowanym do pracowników sądów. Sensacyjnie znalezione 800 złotych dla każdego…zostało zabezpieczone już w maju, co wynika z tegoż pisma. Ministerstwo nie powiedziało nic nowego ponad to co już powszechnie było wiadome.

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.