Kabareciarz Makowski czyli chamska napaść na Lecha Wałęsę

Pamiętacie Państwo kabaret „Otto”? Czterech facetów z gitarami, w garniturach i koszulach w biało-zielone paski? Jednym z nich był Wiesław Makowski.

W 2001 r. odszedł z zespołu i postawił na działalność solową. Wiodło mu się raz lepiej, raz gorzej, aby łatać rodzinny budżet pracował nawet jako kierownik dzielnicowego domu kultury. Sześć lat temu objawił się jako felietonista w prawicowym czasopiśmie „Sieci”. Po wyborach w 2015 r. wraz z Pawłem Dłużewskim prowadził w telewizji publicznej program „Studio YaYo”, który zszedł z anteny po sześciu miesiącach. Jest widywany na spektaklach kabaretu „Pod Egidą” Jana Pietrzaka, pojawia się jako komentator w TVP Info.

Makowski jest aktywny na twitterze, regularnie zamieszcza tam swoje spostrzeżenia i uwagi na temat bieżących wydarzeń. 5 grudnia, gdy Andrzej Duda i Lech Wałęsa udali się do Waszyngtonu na uroczystości pogrzebowe George’a Busha seniora, Makowski zamieścił wpis (> link):

Foto: screen GT

Łatwo domyślić się, że powodem ataku Makowskiego na Wałęsę był fakt, że b. prezydent wystąpił na pogrzebie w koszulce z napisem „konstytucja”, którą przesłonił marynarką. Ciekawe jaki słów użyłby estradowy wykonawca, gdyby np. Wałęsa przyszedł bez skarpetek lub w poplamionym krawacie? Zapewne brakłoby inwektyw, którymi mógłby się posłużyć.

Tak nieadekwatna do sytuacji reakcja Makowskiego świadczy o jego frustracji i nienawiści, nie tylko do Wałęsy.

Od człowieka, który usiłuje być śmieszny na scenie, można by oczekiwać większego wyrafinowania w posługiwaniu się ojczystym językiem, dlatego proszę, aby pamiętali o tym Państwo przed ewentualnym nabyciem pisma, w którym publikuje Makowski lub przed podjęciem decyzji o zakupie biletu na jego występ.

→ M. Baryła

11.12.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

69
4

5 myśli na temat “Kabareciarz Makowski czyli chamska napaść na Lecha Wałęsę

 • 13/12/2018 o 20:02
  Permalink

  pomyśleć można było, bo Lechu się pogubił całkiem,
  ale mówić/pisać takiemu przydu….sowi nie wolno.
  mamy chyba jakąś ustawę o ochronie czci, ktoś powinien
  przeciągnąć go przez kilka instancji.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 11/12/2018 o 15:49
  Permalink

  I powiedział to co każdy normalny Polak pomyślał

  33

  10
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.