Zaproszenie. Koncert orkiestry w Milejowie

Serdecznie zapraszamy do Milejowa na pierwszy, z zaplanowanego cyklu, występ muzyczny, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę 24 listopada w kościele parafialnym.
Kliknij, aby powiększyć.

Organizatorem muzycznego spotkania, z okazji wspomnienia świętej Cecylii, patronki muzyków i chórzystów, jest ks. proboszcz Piotr Kotas. Na inauguracyjny koncert do neogotyckiego, ogrzewanego kościoła zaprosił Marszowo-Koncertową Orkiestrę z Milejowa pod kierownictwem Grzegorza Konopki, który w najbliższych dniach obchodzić będzie 15-lecie pracy kapelmistrzowskiej.

Była olśniewająco piękna. Pochodziła ze znakomitej rzymskiej rodziny. Jako młoda dziewczyna Cecylia zakochała się na zabój… w Jezusie Chrystusie. Jemu ślubowała wierność bez względu na wszystko. Rodzice mieli jednak inne plany. Przeznaczyli córkę dobrze urodzonemu poganinowi Walerianowi. Dzień przed ślubem Cecylia wyznała swoją tajemnicę narzeczonemu. Ten nie tylko, że uszanował jej ślub czystości, ale sam się nawrócił i wraz ze swoim bratem przyjął chrzest z rąk papieża św. Urbana. (Więcej o św. Cecylii można przeczytać: > tutaj).

→ (mb)

21.11.2018

• grafika: graffiti24.pl

• foto: rozprza.pl

 

 

8
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.