Żałoba w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkańcy poparli urzędującą klikę

45,93 procenta spośród 59 018 uprawnionych do głosowania wzięło udział w II turze wyborów prezydenckich w Piotrkowie Trybunalskim, w której zmierzyli się: Marlena Wężyk-Głowacka (38 l.) – przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej oraz Krzysztof Chojniak (51 l.) reprezentujący lokalny komitet wyborczy „Razem dla Piotrkowa”.

Decyzją wyborców prezydentem miasta w kadencji 2018-2023 został mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel zdobywając 68,5 proc. głosów. Pozostałe 31,5 % przypadło jego rywalce.

Pełna informacja dostępna jest już na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: > tutaj.

Komentarz

18,2 tys. mieszkańców Piotrkowa opowiedziało się za dalszym zadłużaniem miasta, niewydolnością ekonomiczną, brakiem perspektyw gospodarczych, odpływem młodych, uzdolnionych ludzi, kumoterstwem, pozoranctwem, brakiem kompetencji, wspieraniem i nagradzaniem miernot.

Wygrana Chojniaka jest wypadkową kilku co najmniej czynników, z których do dwóch najważniejszych zaliczyć można:

– ostentacyjnie zachowawczą postawę działaczy Prawa i Sprawiedliwości w osobach Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziemby, Grzegorza Lorka oraz wystawienie kandydatury tego ostatniego w wyborach prezydenckich;

– brak jedności w środowisku lewicowo-liberalnym, które na przestrzeni ostatnich czterech lat całą swoją energię skoncentrowało na obronie praw kobiet, sądów, demokracji, mediów, byłych esbeków i milicjantów zupełnie zapominając, że na miejsce w którym żyją i pracują kluczowy wpływ ma prawo lokalne uchwalane przez radę miasta i realizowane przez magistrat.

Zapaść gospodarcza i intelektualna Piotrkowa, zapoczątkowana 26 listopada 2006 r. z chwilą objęcia przez  Chojniaka funkcji prezydenta, nadal będzie się pogłębiać.

→ (mb)

5.11.2018

• na zdjęciu Krzysztof Chojniak, foto: J. Mizera

• czytaj także: > „Nikt poważny nie chce Piotrkowa!”

• więcej o wyborach samorządowych 2018 r. czytaj: > tutaj

#chojniaknabruk

 

 

156
6

9 myśli na temat “Żałoba w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkańcy poparli urzędującą klikę

 • 06/11/2018 o 10:18
  Permalink

  Ładna fota tego Chojniaka i tak wiele mówi 🙂 szkoda tylko , że partner malo widoczny , bo moim zdaniem powinien się ujawnić. Tak czy inaczej w Piotrkowie rządzi KOBITA. Jednak ja 🙂 glosowałem za P. Marleną.

  5

  2
  Odpowiedz
 • 06/11/2018 o 08:12
  Permalink

  Szkoda, że redakcja nic nie zrobiła by Chojniak nie był dalej prezydentem.

  3

  5
  Odpowiedz
 • 06/11/2018 o 07:55
  Permalink

  Ja wprawdzie w drugiej turze zagłosowałem na obecnie urzędującego prezydenta, ale tylko z tego względu, że popadłem w przerażenie kiedy odsłuchałem „debaty” między kandydatami w lokalnym radiu. Pomyślałem, że chyba lepiej będzie jak utrzyma się obecny układ (ostatnio zdarza mi się odwiedzać co jakiś czas Częstochowę i przyglądać się temu miastu z bliska i stwierdzam, że jest tak zapuszczona, że Piotrków wypada przy niej o niebo lepiej), niż miałaby przejąć ster głośna pani „otwarta na mieszkańców”. A tak poważnie mówiąc to wydaje mi się, że układ zastępuje się układem, pozostaje pytanie czy układ zawiązany przez PiS jest na tyle silny ?

  1

  6
  Odpowiedz
 • 06/11/2018 o 07:09
  Permalink

  Oglądał Pan redaktor wczorajszą komisje śledcza z przesłuchania Pana Donalda Tuska? Niezły ubaw jak Pan premier orał karierowiczow z PiS.

  5

  4
  Odpowiedz
 • 05/11/2018 o 21:48
  Permalink

  Powinniście napisać, czym Lorek zajmował sie w stanie wojennym i tuż po nim. Niech Piotrkowianie wiedzą, czy mają do czynienia z politykiem prawicy, czy z czerwoną piątą kolumną krzysztofa Ch.

  6

  3
  Odpowiedz
  • 05/11/2018 o 22:51
   Permalink

   Kolejny raz pojawia się komentarz z cyklu „wiem, ale nie powiem”. Prawdopodobnie nic nie wiem, tylko usiłuję stworzyć atmosferę niedomówień.

   Lorek w 1981 r. miał dziesięć lat. Co mógł więc robić? Grać na fujarce, podglądać koleżanki z klasy, albo pisać pamiętnik?

   Więc, albo gramy w otwarte karty, albo darujmy sobie podobne wpisy. (red.)

   17

   3
   Odpowiedz
 • 05/11/2018 o 19:11
  Permalink

  Gratuluję 31,50% Piotrkowian, którzy mieli odwagę zagłosować na Panią Wężyk-Głowacką, dając tym samym świadectwo temu, że dostrzegają potrzebę zmian. Piotrkowianom, którzy nie godzą się z zadłużaniem miasta, stagnacją. Ci, którzy nie poszli do urn, niech w ciągu następnych pięciu lat nie wypowiadają się ani negatywnie, ani pozytywnie na temat poczynań prezydenta. Nie mają do tego prawa. Tym, którzy głosowali na „nowego” prezydenta współczuję.

  14

  5
  Odpowiedz
 • 05/11/2018 o 16:44
  Permalink

  Lewica rozjechała się w obliczeniach , nie wystawiając Ostrowskiego na prezydenta straciła najwięcej.

  11

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.