Piotrków. II posiedzenie sądu w sprawie katastrofy drogowej

7 listopada 2018 r. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim pod przewodnictwem SSR Jolanty Korkus wznowił rozprawę przeciwko Mateuszowi L. (lat 21), Norbertowi S. (lat 24) i Piotrowi N. (lat 48) oskarżonych z art 173 par. 1 kk o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Pierwsze posiedzenie sadu odbyło się 25 września 2018 r., pisaliśmy o tym w notatce „Piotrków. Ruszył proces w sprawie katastrofy drogowej”.

O godzinie 9.00 w sali rozpraw nr VIII oprócz oskarżonych stawili się ich obrońcy, adwokaci: M. Król, J. Bilski i M. Sadowski, a także prokurator, pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej, osoby poszkodowane w wyniku wypadku, a także świadkowie zdarzenia.

Proces przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie, przewodniczy SSR J. Korkus. Kliknij, aby powiększyć.

Sąd przesłuchał 54-letniego KK, który znajdował się w autobusie linii nr 5 w chwili, gdy dwa rozpędzone samochody osobowe, kierowane przez Mateusza L i Norbarta S., z impetem uderzyły w bok pojazdu.

Mężczyzna powiedział m. in.: – Miałem połamane żebra, pękła mi jedna nerka tzn. osocze nerki, miałem zawroty głowy i mam je do tej pory, mam także zaniki pamięci. Leczę się u neurologa, ortopedy, psychiatry.

39-letni MP był świadkiem całego zajścia, przed sądem stwierdził: – W chwili uderzenia autobus lekko podbiło i odjechał na pas zieleni, a auta osobowe pozostały na środku skrzyżowania, otworzyliśmy drzwi do jednego z nich, pasażerowie byli przytomni, ale oszołomieni. Według mnie samochody osobowe poruszały się ze znaczną prędkością, wyglądało to jak wyścigi.

Prokurator: – Czy widział pan, że autobus zatrzymywał się po drodze?

MP: – Autobus ruszył z przystanku na ul. Kostromskiej i później już się nie zatrzymywał. W mojej ocenie bez hamowania wjechał na skrzyżowanie.

Pytania świadkowi zadawali obrońcy oskarżonych: Bilski i Sadowski, natomiast Król złożył wniosek o wezwanie biegłego z zakresu ruchu drogowego odnośnie kwestii przyczynienia się kierujących samochodami osobowymi do zaistnienia przedmiotowego wypadku (katastrofy). Poprosił sąd o możliwość dostarczenia niezależnej opinii specjalisty od ruchu drogowego, która ma mu posłużyć jako pomoc przy zadawaniu pytań biegłemu. Sąd zgodził się na dostarczenie dokumentu.

Kolejne posiedzenie odbędzie się za miesiąc.

→ (mb)

8.11.2018

• na zdjęciu: Norbert S i Mateusz L. opuszczają salę rozpraw; foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Piotrków. Ruszył proces w sprawie katastrofy drogowej”

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

21
1

Jedna myśl na temat “Piotrków. II posiedzenie sądu w sprawie katastrofy drogowej

 • 08/11/2018 o 16:24
  Permalink

  Niech zgadnę, pan M. Król reprezentuje kierowcę MZK?

  3

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.