Melina. Zofia K. przed sądem

Zofia K. bohaterka cyklu artykułów „Gazety Trybunalskiej” pod wspólnym tytułem „Melina” stanęła wczoraj, 7 listopada 2018 r., przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie.

Rozprawa odbyła się na wniosek Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim, które domaga się usunięcia z lokalu mieszkalnego przy ul. Sulejowskiej 29a, należącego do zasobów miejskiej spółki, Zofii K. kilkukrotnie skazywanej za nielegalne rozlewanie i handel napojami spirytusowymi i papierosami w miejscu swojego zamieszkania.

Pozwana Zofia. K. Kliknij, aby powiększyć.

Pełnomocnik powoda wniósł także o zasądzenie kosztów sądowych i zastępstwa procesowego od pozwanej K.

Podczas posiedzenia Sąd pod przewodnictwem SSR Jolanty Tomasik przesłuchał czworo świadków – mieszkańców bloku – z których troje potwierdziło niezgodne z zasadami współżycia społecznego zachowanie się Zofii K. i odwiedzających ją osób.

JZ, 68-letnia emerytka, stwierdziła: – Kiedyś była taka awantura na klatce, że do tej pory moja 4-letnia wnuczka boi się schodzić ze mną. Na posadzce leżał mężczyzna z rozbitą głową, a pani krzyczała, żeby sobie poszedł. Wszystko zaczęło się kiedy ta pani się tu wprowadziła 3 lata temu, wcześniej klatka była spokojna (…).

MZ, 70-letni emeryt, zeznał: – Jak pani się wprowadziła, trzy lata temu, to zaczęły się wycieczki, ludzie zaczęli na klatce pić alkohol i palić papierosy. Wyzwiska tej pani, to ja przez 70 lat, jak żyję, nie słyszałem takich wyzwisk. Ciągle się to zdarzało, krzyczała na klatce (…).

JA, 44-letnia mieszkanka tej samej klatki, powiedziała: – Zamieszkuję tutaj od lipca 2016 r. Pozwana zachowuje się niestosownie, nieodpowiednio, jest to zachowanie demoralizujące dzieci i młodzież. Mówiąc wprost: zajmuje się nielegalnym handlem alkoholem i papierosami. Ludzie, którzy do niej przychodzą zanieczyszczają klatkę odchodami, wielokrotnie widziałam kolejki pod jej drzwiami, podawali puste butelki, a otrzymywali pełne. Ta sytuacja ma cały czas miejsce: wyzwiska wobec klientów, sąsiadów o różnych porach. Na klatce śmieci, butelki, tłuczone szkło, kał. wymiociny (…).

Przewodnicząca J. Tomasik poinformowała strony, że sąd wyśle zapytanie do piotrkowskiej straży miejskiej i policji dotyczące interwencji w bloku. Termin kolejnego posiedzenia nie został podany.

→ (mb)

8.11.2018

• foto: archiwum prywatne pp. A i M, repr. GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o Zofii K. i melinie czytaj więcej: > tutaj

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

37
1

9 myśli na temat “Melina. Zofia K. przed sądem

 • 29/12/2018 o 16:38
  Permalink

  Czy są aktualne wieści jak zakończyła się sprawa..?

  1

  0
  Odpowiedz
 • 09/11/2018 o 07:37
  Permalink

  Może u niej w mieszkaniu Discovery kręci nowe odcinki programu Binbrownicy

  3

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 21:58
  Permalink

  Przez ten jej alkohol nie jeden wysrłał wątrobę. Człowieka z targu potrafią za karton fajek zatrzymać czy za lewy spirytus, a tu takiego monopolu nie potrafią zlikwidować. Pytanie do policji czy tam pracują nie wiadomo a może sami robią tam zakupy? Piotrkowska policja jesteście do bani

  6

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 20:49
  Permalink

  Czy to nie jest ta Zofia z filmu Miś? Wiadomo latka upływają więc się troszeczkę zmieniała ale to ta sama Zofia co spała z Ryśkiem na melinie. Miejsce meliny zawsze może się zmienić ale Zofia nigdy.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 20:19
  Permalink

  a czy tylko ta Pani zajmuje się handlem papierosami chyba nie jest jeszczce jesprzedaje przez okno małoletnim a co z nią zrobicie ciekawa jestem

  4

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 16:58
  Permalink

  I bardzo dobrze nie będzie Balbina sprzedawać dziecia alkoholu i papierosów

  8

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 16:52
  Permalink

  Skończy się sprzedawanie papierosów i alkoholu nieletnim.

  7

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2018 o 16:38
  Permalink

  Kiedy mieszkała na ul. Wiejskiej też takie sytuacje były na porządku dziennym.

  7

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.