Jestem klasyczną, małą mrówką, jak wszyscy w tym wielkim świecie. Wojciech Łuszczykiewicz – wywiad

Wojciech Łuszczykiewicz, pochodzący z Łodzi 39-letni muzyk i kompozytor, lider grupy „Video” znaczną rozpoznawalność i sympatię masowej publiczności zdobył jako juror programu talent-show „Idol”. Dał się w nim poznać jak wrażliwy i inteligentny człowiek.

Klaudia Łączkowicz: – Jaki masz sposób na rozluźnienie przed występem? Odczuwasz jeszcze tremę, czy po prostu wpadasz na scenę i sprawiasz, że płonie?

Wojciech Łuszczykiewicz: – (śmiech) Pewnie, że mam tremę, nawet teraz ją odczuwam. Nie ma jednak sposobu na jej zwalczenie. Trzeba po prostu poczekać do pierwszej piosenki i potem stres mija. Jestem pewien, że większość artystów podpisze się pod moimi słowami.

Czy „Video” – nazwa waszego zespołu ma jakieś ukryte znaczenie?

Nie. Kolega mieszkał kiedyś w wypożyczalni kaset video i dzięki temu powstała nazwa zespołu.

Masz na swoim ciele wiele tatuaży. Większość ludzi uważa, że posiadanie ich będzie wyglądać bardzo nieestetycznie w podeszłym wieku. Jak się do tego odniesiesz?

Wydaje mi się, że jeśli dożyję np. do 80 roku życia to nieestetyczny wygląd tatuaży będzie ostatnią rzeczą jaka mi będzie przeszkadzać (śmiech).

Kim są dla ciebie chłopaki z zespołu? Łączą was relacje czysto zawodowe, czy jesteście też dobrymi przyjaciółmi?

Przede wszystkim musimy być kolegami, niekoniecznie przyjaciółmi, ale na pewno dobrymi kumplami. Wyznaję taką zasadę, że nie gram z ludźmi, z którymi się nie koleguję, lub których nie lubię.

 

W teledysku do piosenki „Ktoś nowy” przedstawione jest wesele męskiej pary. Nie trudno zauważyć, że członkowie rodzin tych mężczyzn nie są zadowoleni z tego faktu. Jaki jest twój stosunek do homoseksualistów i czy poprzez ten teledysk chciałeś coś przekazać?

Poniekąd tak. Nieustannie trwają spory i dyskusje na ten temat. Docierają też do nas informacje o legalizacji małżeństw jednopłciowych w różnych krajach. Na przykładzie wesela homoseksualistów w teledysku chciałem pokazać, że wszystko wygląda tak samo. Jest ta sama wódka, zakąski, oczepiny (śmiech). Uważam, że dopóki się nikogo nie krzywdzi to niech każdy robi to, na co ma ochotę i chciałbym, żeby w tej kwestii wszyscy zostawili wszystkich w spokoju.

Czy faktycznie ci w życiu „wszystko jedno”?

Nie, wiadomo, że nie.

Wobec tego skąd taki utwór? Wielu ludzi, których znam właśnie dzięki twojej piosence zaczerpnęli motto: „wszystko mi jedno jak dalej będzie, jak to się potoczy”.

Nie powinniśmy przejmować się głupotami, rzeczami, które na dłuższą metę okazują się błahe i nieistotne. Utwór niesie ze sobą przekaz, żeby po prostu się wyluzować.

Jak wygląda zwyczajny dzień z twojego życia?

Pobudka, śniadanie, dzieci do szkoły, sklep (śmiech). Mój dzień nie różni się zasadniczo niczym od dnia przeciętnego Kowalskiego . Jestem klasyczną, małą mrówką, jak wszyscy w tym wielkim świecie.

Muzyk ze swoją rozmówczynią. Kliknij, aby powiększyć.

Czyli córki nie narzekają, że zbyt często nie ma cię w domu?

Nie. Myślę, że częściej nie byłoby mnie w domu gdybym pracował od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 20:00.

Czujesz się spełniony robiąc to co robisz, czy inaczej wyobrażałeś sobie swoje życie?

W życiu przede wszystkim dobrze się bawię. Cieszę się, że nie muszę wstawać do pracy, więc z chęcią wstaję do szkoły (śmiech). Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Myślałem, że zostanę dziennikarzem.

Jakie plany na przyszłość ma zespół „Video”? Możesz zdradzić nad czym teraz pracujecie?

Jak zwykle pracujemy nad kolejną płytą, te same nudy (śmiech). Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się pokazać coś nowego, i że spodoba się to komuś więcej, nie tylko mojej mamie.

Z pewnością ponownie podbijesz serca swoich fanów. Dziękuję bardzo za rozmowę.

→ Rozmawiała: Klaudia Łączkowicz

24.11.2018 / 17.11.2018

• foto: Bartosz Borowski / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej wywiadów „GT”: > tutaj

 

 

113
2

2 myśli na temat “Jestem klasyczną, małą mrówką, jak wszyscy w tym wielkim świecie. Wojciech Łuszczykiewicz – wywiad

 • 24/11/2018 o 20:01
  Permalink

  Fajny facet, uroczy i mówi do rzeczy. Dobry wywiad. Tak trzymać.

  8

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.