Grzegorz Lorek. Poseł Ziemi Piotrkowskiej

Wybory samorządowe sprawiły, że w parlamencie doszło do niewielkich roszad. Wczoraj, w pierwszej części posiedzenia Sejmu, nowi posłowie złożyli uroczyste ślubowanie.

Z parlamentu odeszli: Wojciech Bakun, Stanisław Huskowski, Bartłomiej Stawiarski, Jarosław Szlachetka, Rafał Trzaskowski, Wojciech Wilk i Grzegorz Wojciechowski.

 

Ich miejsce zajęli posłowie: Kamil Bortniczuk (PiS), Sławomir Hajos (PiS), Grzegorz Lorek (PiS), Robert Majka (wybrany z listy Kukiz’15), Magdalena Marek (PO) i Jagna Marczułajtis-Walczak (PO).

Komentarz

Grzegorz Lorek dopiął swego. Znalazł się pod sejmową kopułą. Rok temu w artykule „Radni PiS: Janik i Lorek. Panowie czy nikt wam nie powiedział, że jesteście śmieszni?” pisałem:

Lorek od dawna marzy o tym, aby zostać posłem, bo to robota lekka, łatwa i przyjemna, a pragnienie szacunku jest tak samo pożądane jak dieta poselska.

Sam fakt, że już od dłuższego czasu radni PiS organizują „konferencje prasowe” w małych grupach, a nie jak nakazuje polityczny kodeks – razem, że nie mówią jednym, doniosłym i wyraźnym głosem tylko szepczą coś po bramach dowodzi, że każdy z nich gra do swojej bramki. W skrócie chodzi o to, aby jak najbardziej podlizać się pełnomocnikowi okręgu nr 10 Macierewiczowi, bo to on decyduje o ich być albo nie być.

Kariera polityczna Lorka nigdy nie była związana ze spektakularnymi wystąpieniami czy inicjatywami. Trudno dopatrzeć się u niego jakichkolwiek osiągnięć czy sukcesów jako radnego, nawet do zdjęć ustawiał się z boku, albo w drugim rzędzie. Z tego powodu w Piotrkowie – miejscu swojego zamieszkania – nie cieszy się nadmierną rozpoznawalnością. Pokorny i uległy wobec władz PiS, cichy, anemiczny. Dzisiejsze, debiutanckie wystąpienie na sejmowej mównicy jest tego najlepszym dowodem.

 

 

→ M. Baryła

22.11.2018

• foto: sejm.gov.pl / screen GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o Lorku czytaj więcej: > tutaj

 

 

16
2

5 myśli na temat “Grzegorz Lorek. Poseł Ziemi Piotrkowskiej

 • 25/11/2018 o 12:06
  Permalink

  przez takich ludzi opinia o polskim parlamencie jest jaka jest. żałosne

  3

  3
  Odpowiedz
 • 23/11/2018 o 10:00
  Permalink

  Poziom intelektualny niektórych dyrektorów średnich szkół piotrkowskich nie sięga nawet zakresu szkoły podstawowej, więc muszą biegać i rozdawać krówki za otrzymane stanowisko.

  15

  5
  Odpowiedz
 • 22/11/2018 o 23:31
  Permalink

  Ale to pierwsze wystąpienie, nawet nienajgorsze, Panie Redaktorze. Nie przekreślajmy go z góry, może się rozkręci?

  5

  10
  Odpowiedz
 • 22/11/2018 o 19:18
  Permalink

  Ja trochę się Lorkowi nie dziwię – nie chodzi nawet o pieniądze, ale Piotrków to stan umysłu – tutaj nie warto robić cokolwiek, nie ma dla kogo i nie ma po co. Zrobisz coś, do czegoś dojdziesz, coś osiągniesz – władze zignorują, media przemilczą a ludzie wyśmieją. Ale czego innego oczekiwać po mieście, w którym dyrektorzy szkół biegają po mieście i rozdają krówki?

  19

  5
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.