Getin Bank. Czy to początek paniki?

Nieustanny spadek wartości giełdowych spółek Leszka Czarneckiego, w tym perły w koronie jego imperium – Getin Banku, sprawiają, że w oddziałach instytucji finansowej gromadzą się tłumy osób.
Ludzie tłoczą się przy stanowisku wypłat, które obsługuje tylko jeden pracownik. Kliknij, aby powiększyć.

Sygnały o wzmożonym ruchu przed okienkami kasowymi dobiegają z całego kraju, wczoraj o niepokoju klientów w Lublinie napisał „Dziennik Wschodni” w artykule „Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. „Jestem przerażona…”.

Nie inaczej jest w Piotrkowie Trybunalskim. Dziś, chwilę po otwarciu siedziby banku, w punkcie obsługi klienta zgromadzili się ludzie chcący wypłacić swoje oszczędności. Wśród nich znalazła się 35-letnia piotrkowianka, która swoją decyzję uzasadniła tak: – Wolę chuchać na zimne, zawirowania wokół banku i medialne doniesienia kazały mi wycofać gotówkę. Nie chcę obudzić się z niczym.

Podobnego zdania był 66-letni mieszkaniec podpiotrkowskiego Majkowa: – Kiedy dowiedziałem się z telewizji, że coś tu śmierdzi, nie zastanawiałem się długo. To są moje pieniądze, nikt mi ich nie dał za nic.

Wczoraj „Gazeta Trybunalska” zwróciła się do urzędu miasta (> link), który wraz z jednostkami podległymi, posiada konta w przeżywającym kłopoty banku, o informację na temat dywersyfikacji dostawców usług finansowych. Niestety, do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Złe wieści dobiegają także z parkietu warszawskiej giełdy, na zakończonej kwadrans temu sesji papiery Getin Noble Bank zostały przecenione o kolejne 17,5% do wartości 33 groszy, natomiast akcje Idea Banku potaniały o 15,77% do 2,19 zł. Sytuacja jest o tyle trudna, że większościowe udziały należą do Czarneckiego i spółek od niego zależnych, Otwarte Fundusze Inwestycyjne i TFI posiadają symboliczne pakiety akcji, nie ma więc z ich strony determinacji, aby ratować oba banki.

→ (mb)

16.11.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

98
0

5 myśli na temat “Getin Bank. Czy to początek paniki?

 • 17/11/2018 o 08:54
  Permalink

  Wreszcie zaczyna sie cos dziac. I tak dlugo funkcjonowal bank , ktory dzialal jak lichwiarze. Dobrze by bylo jakby Czarnecki poczul to co poczulo bardzo wielu klientow Getin banku tracac majatki.

  0

  0
  Odpowiedz
  • 17/11/2018 o 13:10
   Permalink

   W jaki sposób Getin Bank działal jak lichwa? Jakieś przykłady?

   1

   1
   Odpowiedz
 • 17/11/2018 o 08:25
  Permalink

  Widzicie państwo, tak działa państwo teoretyczne. Brawo Dobra Zmiana. Napiszcie coś o KNF a nie ciągle o Getin Banku. Np to że ABW 9 listopada chciało aresztować Czarneckiego, ale do KNF weszli dopiero 2 dni temu xD UWAGA kiedy Chrzanowski z niego wyszedł 4h wcześniej xD BRAWO państwo teoretyczne w praktyce.

  1

  3
  Odpowiedz
 • 16/11/2018 o 22:04
  Permalink

  Żaden, podkreślam żaden bank nie jest w stanie ustać na własnych nogach gdy większość jego klientów zechce w ciągu kilku dni wypłacić swoje pieniądze.

  Tak na marginesie. Nie tylko Piotrków obsługiwany jest przez ten bank. Nie ma co daleko szukać, np. Łódź i wiele innych samorządów.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 16/11/2018 o 19:54
  Permalink

  w białymstoku 2 oddzialy i w kazdym pelno ludzi,chyba bank upadnie do tego to zmierza,bankierzy sami do tego doprowadzili ,wciskali inwestycje bez pokrycia,oskubali emerytow i innych naiwnych

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.