Dwie akcje ratunkowe w Tatrach

Dziś, 3 listopada, niebo nad Zakopanem dwukrotnie przeszył nisko lecący, czerwono-biały śmigłowiec Tatarzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ciepłe i słoneczne dni, którymi wypełniony jest bieżący weekend, skłoniły turystów do wyjścia w Tatry. Oprócz, jak zawsze tłumnych szlaków w okolicy Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej i Morskiego Oka, także te trudniejsze przyciągnęły wielbicieli górskich wycieczek.

Jak poinformował przedstawiciel TOPR około godziny 13. na szlaku prowadzącym na Rysy doszło do wypadku turystki, która wskutek poślizgnięcia doznała urazu nogi.

Dwie godziny później ratownicy zostali wezwani w rejon Wyżniej Koziej Przełęczy na Orlej Perci, gdzie znajdował się mężczyzna, któremu brakło sił i nie mógł dalej iść.

Warto przy okazji wspomnieć, że 29 października minęła 109 rocznica powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zarządu organizacji zostali wybrani: na stanowisko prezesa dr Kazimierz Dłuski, naczelnikiem straży ratunkowej mianowano Mariusza Zaruskiego, a jego zastępcę Klemensa Bachledę.

→ (mb)

3.11.2018

• foto: M. Latasz

 

 

39
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.