Czy pieniądze piotrkowskiego magistratu są bezpieczne? Ciąg dalszy urzędniczej żenady

Otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego Urzędu Miasta Piotrkowa na nasze zapytanie dotyczące bezpieczeństwa publicznych pieniędzy w wyniku wybuchu „afery KNF”, zwanej także „aferą Getin Banku”.

Przedstawiciel magistratu Jarosław Bąkowicz napisał:

W związku z zakończeniem z dniem 31.12.2012 r. obowiązywania umowy na prowadzenie bankowej obsługi budżetu, od 01.01.2013 roku w wyniku dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego zawarta została umowa z Getin Noble Bank S.A. Od 1 stycznie 2018 roku mamy zawartą kolejną 5-letnią umowę z bankiem.

Obecna sytuacja Getin Noble Bank S.A. jest przedmiotem analizy prawnej i działań optymalizujących przepływy finansowe.

Komentarz

Pomimo faktu, że o kłopotach finansowych banku wiadomo, co najmniej, od kilkunastu miesięcy magistrat zdecydował się podpisać kolejną umowę na obsługę nie tylko urzędu, ale także jednostek jemu podległych.

Każdy odpowiedzialny urzędnik już dawno przeniósłby rachunki do innego podmiotu, aby uniknąć ewentualnych kłopotów, ale jak widać w Piotrkowie trudno znaleźć decydenta obdarzonego wyobraźnią, instynktem i profesjonalizmem w zabezpieczaniu środków finansowych gminy.

Czy postawa skarbnika UM Wiesławy Łuczak i prezydenta mgr inż. Krzysztofa Chojniaka nie kwalifikuje się do rażącego niedopełnienia obowiązków służbowych?

Urzędnicy nie wyciągnęli żadnych wniosków po tym, jak latem tego roku zamilkły telefony stacjonarne w piotrkowskim samorządzie, gdyż umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych była podpisana z bankrutem. Pisaliśmy o tym skandalicznym zaniedbaniu w cyklu artykułów znajdujących się: > tutaj.

Do tej pory nic nam nie wiadomo, aby osoba (osoby) odpowiedzialne za to karygodne niedopatrzenie poniosły jakąkolwiek odpowiedzialność.

→ (mb)

28.11.2018

• foto: pexels.com

 

 

4
1

4 myśli na temat “Czy pieniądze piotrkowskiego magistratu są bezpieczne? Ciąg dalszy urzędniczej żenady

 • 29/11/2018 o 11:15
  Permalink

  5 lat trwał przetarg i wybrano najmniej wiarygodny. To chyba dlatego ratunku magistrat szuka w niebie.
  Czy jest tam lekarz?

  1

  0
  Odpowiedz
 • 29/11/2018 o 07:33
  Permalink

  Na drugiej sesji rady miasta w dniu 28.11.2018 radni przegłosowali podniesienie podatków od nieruchomości!!! Za podniesieniem podatków od nieruchomości (z którego to podatku spłacane będą pozaciągane zobowiązania finansowe – patrz m.in. gigantyczne kredyty) zagłosowali:
  1. Błaszczyński Marian
  2. Cecotka Dariusz
  3. Czajka Rafał
  4. Czarczyk Michał
  5. Czechowska Krystyna
  6. Czubała Urszula
  7. Czyżyński Konrad
  8. Dajcz Sławomir
  9. Dziemdziora Jan
  10. Kaźmierczak Lech
  11. Madej Halina
  12. Olejnik Wiesława
  13. Pencina Ludomir
  14. Pęcina Bogumił
  15. Staszek Mariusz
  16. Tera Monika
  17. Wójcik Jadwiga

  Przeciw zagłosowali:
  1. Gajda Piotr
  2. Janik Łukasz
  3. Piekarski Andrzej
  4. Stachaczyk Sergiusz
  5. Wężyk-Głowacka Marlena

  Wstrzymała się
  1. Więcławska Sylwia

  3

  0
  Odpowiedz
 • 28/11/2018 o 23:05
  Permalink

  Przecież Radni zawierzyli Piotrków Matce Boskiej i (na wszelki wypadek) podnieśli podatki od nieruchomości na terenie Piotrkowa!

  6

  0
  Odpowiedz
 • 28/11/2018 o 14:21
  Permalink

  Czy doczekamy się komentarza od „jedynego niezależnego medium w mieście” w sprawie zawierzenia Piotrkowa Trybunalskiego Matuchnie Przenajświętszej Królowej Niebios?

  4

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.