100 lat niepodległości. Obchody w Sulejowie

Cała Polska świętowała dziś setną rocznicę odzyskania niepodległości. Także w niewielkim Sulejowie, w powiecie piotrkowskim, odbyły się uroczystości upamiętniające to wielkie wydarzenie w historii naszego kraju.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.30 od mszy świętej odprawionej w kościele p.w. św. Floriana. Następnie zgromadzeni, przy dźwiękach orkiestr dętych z gminy Sulejów, w asyście ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala, kompanii z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego i delegacji OSP przeszli do centralnego punktu miasteczka – placu Straży.

Tam kontynuowano patriotyczne spotkanie. Oprócz przemówień, składania kwiatów, salwy honorowej, znalazł się wzruszający element jakim było wypuszczenie gołębi przez przedstawicieli sulejowskiej sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W finale wystąpiły mażoretki z zespołu „Viva” ze Strzelec Wielkich.

Mieszkańcy gminy nie zapomnieli także o poległych w obronie Ojczyzny. Przed obeliskiem na cmentarzu parafialnym pojawiły się wiązanki kwiatów i dziesiątki zniczy.

Wieczorem, w tym samym miejscu, odbył się jeszcze pokaz laserowy i pirotechniczny.

→ (mb)

11.11.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

8
2

2 myśli na temat “100 lat niepodległości. Obchody w Sulejowie

 • 12/11/2018 o 00:04
  Permalink

  Bez zadecia, normalnie, uroczyście. Wszędzie w południe odspiewano hymn państwowy tylko nie w Piotrkowie.

  5

  0
  Odpowiedz
 • 11/11/2018 o 23:53
  Permalink

  W porównaniu do Piotrkowa, obchody z pompą.

  7

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.