Zbigniew Ziobro brutalnie zaatakowany w Kielcach (video)

Zbigniew Ziobro należy do jednego z najlepszych i najbardziej pracowitych ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy.

Utrzymał swoje stanowisko nawet po styczniowej rekonstrukcji rady ministrów, co świadczy o zaufaniu, jakim obdarzył go Jarosław Kaczyński, jego doradcy i współpracownicy. Nie można się temu dziwić, bo ilość zmian w prawie, jaką od jesieni 2015 r. wprowadził resort sprawiedliwości pod kierownictwem Ziobry, jest imponujący: reforma kodeksów postępowania karnego i cywilnego, troska o dzieci i kobiety, nowelizacja Kodeksu wykroczeń, wyższe kary dla osób unikających płacenia alimentów, posiadających psy-bestie, cofające liczniki w samochodach, uruchomienie bezpłatnej pomocy prawnej dla niezamożnych, wprowadzenie ochrony dla przedsiębiorców, zmiany w służbie komorników itd., to zaledwie kilka przykładów szeroko pojętej reformy prawa w Polsce.

O ile do ministra Ziobry z koalicyjnego rządu PiS w latach 2006-2007 można było mieć zastrzeżenia, o tyle od 2015 r. szef Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokurator Generalny wywiązuje się ze swoich obowiązków wzorowo. Także jego życie osobiste nie dostarcza pożywki mediom.

Z tego powodu wczorajszy atak na posła ze strony antypisowskiej bojówki, jaki miał miejsce w Kielcach, ma prawo budzić uzasadniony sprzeciw osób, które do polityki podchodzą w sposób racjonalny.

Wszystko zaczęło się w chwili, gdy prezes Solidarnej Polski udzielał wywiadu dziennikarzom, a rozwścieczona grupa opozycjonistów (głównie kobiet) usiłowała zagłuszyć wypowiedź:

 

Dalej było już tylko gorzej. Skandowano okrzyk: „Będziesz siedział!” Mimo to, Ziobro zachowywał się spokojnie i godnie. Według Małgorzaty Diany Marenin, nauczycielki i działaczki społecznej, która brała udział w demonstracji, a następnie zamieściła poniższy film, prokurator miał się odwrócić i powiedzieć do atakujących go ludzi: ” Nie jesteście nadzwyczajna kasta, będziecie siedzieć” (> link). Na nagraniu jednak nie słuchać jego słów.

Poseł Ziobro miał rozmawiać z mieszkańcami na kieleckim Rynku ale uciekł do auta. Przed odjazdem krzyknął do nas" Nie jesteście nadzwyczajna kasta, będziecie siedziec". Czy zważywszy na wszechwladze tego człowieka mamy to traktować jako groźbę?

Opublikowany przez Małgorzata Diana Marenin Czwartek, 11 października 2018

 

W antyrządowych mediach ukazały się dziś komentarze krytykujące postawę szefa resortu sprawiedliwości. Lewicowy portal „natemat.pl” napisał: „Ziobro nie zachował się jak na ministra przystało” (> link).

Czy krytyka ministra Zbigniewa Ziobry jest uzasadniona? Nawet jeśli przyjąć, że tak powiedział, była to reakcja adekwatna do sytuacji. Trzeba być obdarzonym wyjątkową klasą, aby tak łagodnie obejść się z wściekłymi i pogardliwymi „obrońcami demokracji”.

→ Mariusz Baryła

12.10.2018

• foto: Nasze Kielce / screen GT

 

 

601
3

10 myśli na temat “Zbigniew Ziobro brutalnie zaatakowany w Kielcach (video)

 • 13/10/2018 o 18:13
  Permalink

  W pisie nie ma Boga ani Polski , praktycznie wszystko opiera sie na klamstwie i dbaniu o swoje interesy ( np. gdzie maja cieple posadki piotkowscy czlonkowie pisu: Lorek ,Grabowski , Olejnik Ziemba , itp)

  15

  5
  Odpowiedz
 • 13/10/2018 o 12:02
  Permalink

  A jak sie Maja do tego Te eszystkie afery ktore wychodza pomijajac ze sedziowie by li na uslugach Rzadu.Co ?I. Slucham prosze Umicie jechac po katolikach? A co wiara ma do tego? Prosze o konkrety Co bedzie za 20 lat?Ale argument? Glupi Debilny

  4

  2
  Odpowiedz
 • 12/10/2018 o 20:30
  Permalink

  Czy Panu nie jest wstyd o takim kims pisac ?

  13

  14
  Odpowiedz
 • 12/10/2018 o 18:43
  Permalink

  Pan redaktor wącha klej przed pisanie artykułów o PiSie? Przecież ten rząd to 100% komunizmu wymieszanego z radykalnym katolicyzmem. Jak można kogoś takiego popierać? PiS ciągnie Polskę w na samo dno, ale to zauważcie dopiero za parę lat.

  17

  30
  Odpowiedz
  • 12/10/2018 o 19:59
   Permalink

   Trzeba być totalnym idiotą lub złodziejem, z czasów PO, by tak pisać.. a może zmniejszyli ubecką emeryturkę.. co, bandyci z UB powinni mieć zabrane emerytury , tak jak ich ofiary żyć w nędzy….
   Brawo PiS , brawo pan Ziobro… gonić łajdaków, sprzedawczyków i posowiecką swołocz..!!!!

   32

   13
   Odpowiedz
   • 12/10/2018 o 22:09
    Permalink

    Widać ktoś tu ma wyprany mózg przez propagandę. Za 20 lat będzie się o Was w podręcznikach do historii pisać i to bynajmniej nie w pozytywnym aspekcie. Polecam zapoznać się również z zasadami interpunkcji ponieważ oczy krwawią jak się czyta coś takiego.

    6

    6
    Odpowiedz
    • 13/10/2018 o 01:25
     Permalink

     Zatem proszę powstrzymać się od siania propagandy, „żeby było tak, jak było”..

     11

     0
     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.