Zapasy. Magomedmurad Gadżijew gotowy do startu w mistrzostwach świata

Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, jest jednym z liderów reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w zapasach, które rozpoczyną się w Budapeszcie w sobotę, 20 października. Piotrkowski zawodnik będzie rywalizował w kategorii 65 kg w stylu wolnym.

Zapaśnik jest typowany jako kandydat do medalu; jeśli to mu się uda, stanie na podium drugi raz z rzędu, gdyż w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu zajął drugie miejsce.

Magomedmurad Gadżijew świetnie radzi sobie także w mistrzostwach Europy, w których od trzech lat nie wypada poza najlepszą trójkę. W maju w Kaspijsku wywalczył srebro, podobnie jak w 2017 roku w Nowym Sadzie. Mistrzostwa Europy odbywające się w Rydze w 2016 roku zakończył z kolei na pierwszym miejscu.

Murad podczas walki.

W tym sezonie potwierdził dominację w kraju, wygrywając m.in. Puchar Polski a także rozgrywki Krajowej Ligi Zapaśniczej, w których był jednym z filarów AKS MADEJ WRESTLING TEAM. W mistrzostwach Polski nie wystartował ze względu na drobny uraz, którego nie chciał pogłębić.

Mam trzydzieści lat, jestem doświadczonym sportowcem i dlatego potrafię jasno określić priorytety. Czasem jest tak, że trzeba poświęcić ważne zwody dla tych najważniejszych, a takimi są w tym sezonie mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wiem, że dobrze się do nich przygotowałem, a udany występ na turnieju w Nicei na początku października pokazał, że jestem w formie. Stoczyłem tam trzy zwycięskie walki, co dało mi sporo pewności siebie – powiedział kilka dni temu Gadżijew.

Zawodnik na matę w stolicy Węgier po raz pierwszy wyjdzie w niedzielę, na ten dzień zaplanowano rundy eliminacyjne i półfinały. Repasaże i walka o medale odbędą się w poniedziałek. Internetowa transmisja z zawodów będzie dostępna na oficjalnej stronie Światowej Federacji Zapaśniczej pod adresem: > unitedworldwrestling.com.

Magomiedmurad Saidpaszajewicz Gadżyjew – ur. 15 lutego 1988 we wsi Gurbuki w Dagestanie, ZSRR. Zapasy w stylu wolnym trenuje od 2000 r.; do 2012 r. reprezentant Rosji, dwa lata później zaczął walczyć z białym orłem na piersi; wicemistrz świata (2017) i Europy seniorów (2010)  oraz mistrz świata juniorów z 2008 roku (w barwach Rosji), srebrny medalista igrzysk europejskich z 2015 roku i mistrz Europy seniorów z 2016 roku (w barwach Polski).  Od marca 2017 r. należy do zespołu AKS Madej Wrestling Team. Mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. (Za: wikipedia.org)

→ AKS / (mb)

18.10.2018

• foto: AKS

• więcej o Atletycznym Klubie Sportowym: > tutaj

 

 

44
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.