Wyniki I tury wyborów na urząd Prezydenta Piotrkowa 2018

Oficjalne wyniki wyborów na urząd Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego w kadencji 2018-2023 zostały udostępnione na stronach Państwowej Komisji Wyborczej.

4 listopada w drugiej turze zmierzą się: Marlena Wężyk-Głowacka (Koalicja Obywatelska) i Krzysztof Chojniak (Razem dla Piotrkowa).

 

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Liczba głosów oddanych
na kandydata
% głosów Wybrany
1 CHOJNIAK Krzysztof Andrzej 51 15 511 49.34 II tura
2 KOZŁOWSKI Krzysztof Andrzej 62 732 2.33 Nie
3 LOREK Grzegorz Andrzej 47 5 041 16.04 Nie
4 SOKALSKI Tomasz Arkadiusz 48 2 552 8.12 Nie
5 WĘŻYK-GŁOWACKA Marlena Irena 38 7 601 24.18 II tura

 

Komentarz

Polityczne lawiranctwo wyrzuciło poza nawias lokalnej polityki Tomasza Sokalskiego (Tak dla Piotrkowa), który nie dostał się nawet do rady miasta. Wyborcy prawie zupełnie zignorowali Krzysztofa Kozłowskiego (Solidarny Piotrków). Grzegorz Lorek (PiS) gdyby nie był leniwym kunktatorem i miał szczere serce do samorządności mógłby wygrać z Chojniakiem w pierwszej turze. Niestety, jest to człowiek który boi się wyzwań i odpowiedzialności, dlatego idealnie czuje się w roli typowego karierowicza, którego główne zajęcie polega na usługiwaniu pełnomocnikowi PiS w okręgu nr 10 Macierewiczowi.

→ (kk) / (mb)

23.10.2018

• foto: facebook.com; Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

48
2

17 thoughts on “Wyniki I tury wyborów na urząd Prezydenta Piotrkowa 2018

  • 25/10/2018 at 13:43
    Permalink

    Ludzie, nie głosujcie na Chojniaka, czas na zmiany !

    11

    1
    Reply
  • 24/10/2018 at 00:19
    Permalink

    Trzeba być ‚idiotą’ (tytuł książki Dostojewskiego) by wypisywać pierdoły o wykształceniu kandydatki bo wystarczy wejść na stronę internetową i wszystko jasne. Natomiast dla Pani E. Radziszewska Pani Marleny jest wrogiem.

    6

    4
    Reply
  • 23/10/2018 at 21:48
    Permalink

    Kto ma zarządzać naszym miastem? Facet z zasadami, wykształcony, z wizją rozwoju miasta? Czy pani od paznokci, ale za to z platformy obywatelskiej? Partii, która nic dla tego przez tyle lat rządzenia w Polsce nic dla naszego miasta dobrego nie zrobiła, mimo, iż mamy posłankę Elżbietę Radziszewską z platformy obywatelskiej! Ludzie zastanówcie się!!

    10

    11
    Reply
    • 23/10/2018 at 22:35
      Permalink

      Pogardzanie i naśmiewanie się z czyjegoś wykształcenia jest trochę nie na miejscu, a już na pewno nie stanowi żadnego argumentu. Tym bardziej, że o ile się nie mylę prezydent Chojniak nie jest lekarzem, naukowcem, wybitnym architektem, tylko nauczycielem przedmiotów zawodowych. Absolwentem przeciętnej uczelni nie mogącej się równać z Politechniką Łódzką, Gdańską albo Łódzką. Ci, którzy obawiają się Marleny Wężyk-Głowackiej ze względu na jej przynależność partyjną akurat o to martwić się nie powinni – Platforma wprowadziła niewielką liczbę radnych, więc aby rządzić MWG musi budować porozumienie z innymi ugrupowaniami – na pewno nie będzie nim RdP więc zostają Ci od Sokalskiego (ale to wciąż za mało) więc naturalnym koalicjantem jest PiS. I nie jest to nic dziwnego, bo polityka samorządowa różni się od tej ogólnopolskiej. Przypominam, ze oba ugrupowania współpracowały ze sobą będąc w opozycji. Krzysztof Chojniak to człowiek z zasadami? To dość ciekawe stwierdzenie. Człowiek z zasadami, to taki, który dotrzymuje słowa: proszę przejrzeć programy Krzysztofa Chojniaka z poprzednich kampanii wyborczych: w obecnej kampanii wiele punktów jest identycznych. Nie jest on dla mnie człowiekiem słownym. Daleki jestem od krytykowania kogokolwiek za jego preferencje polityczne, ale pogardliwe stwierdzenia typu „pani od paznokci” napawa mnie obrzydzeniem. Jest to brak kultury, zwykłe prostactwo i nieumiejętność przedstawiania argumentów, bo rozumiem, że przeciw głosowaniu na tę panią przemawia jej członkostwo w PO i wyuczony zawód? Elżbieta Radziszewska – jasne, nic nie robi, ale to samo można powiedzieć o większości posłów na czele z panem Macierewiczem, który nie potrafi odpowiednio ustawić struktur partyjnych w swoim okręgu. Za wiele też nie zrobił dla Piotrkowa.

      16

      4
      Reply
    • 24/10/2018 at 07:44
      Permalink

      Te zasady o których Pan pisze podsumował Marcin Pampuch:

      Prezydent Chojniak zrobi wszystko żeby się zemścić na osobach, które są mu przeciwne. Pamiętajcie o tym. Znajdzie Was wszędzie, będzie namawiał waszych pracodawców do zwolnienia Was z pracy. To nieobliczalny człowiek, który posunie się do wszystkiego, żeby utrzymać swój stołek i cały ten zepsuty układ władzy. Smutna prawda ale niestety to prawdziwe oblicze Chojniaka, zawistnego i zakompleksionego człowieka. Sam tego doświadczyłem ja i moja rodzina 😞

      https://iv.pl/images/66625851354336323736.png

      15

      3
      Reply
  • 23/10/2018 at 20:33
    Permalink

    A co z Panem Lechem Kazimierczakiem, czy będzie wykreślony z list przez Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim Pana Mariana Balińskiego? Czy kandydatka na Prezydenta może się tą sprawą zająć?

    6

    2
    Reply
  • 23/10/2018 at 18:52
    Permalink

    Wolę 4 lata rządów prezydent z PO, niż kolejne lata stagnacji. Jedną kadencję jestem w stanie przeżyć. Jeśli Chojniak przegrałby te wybory, byłby to koniec RdP i szansa na wzmocnienie PiS. 16% dla Grzegorza Lorka, który praktycznie nie prowadził żadnej kampanii to naprawdę dobry wynik. Niestety, znając życie i upartyjnienie wszystkiego w Polsce, wyborcy PiS pójdą zagłosować na Chojniaka w myśl zasady „byle nie Platforma”. Szkoda, bo czekają nas kolejne 4 lata stagnacji, zadłużania miasta i odpływu młodych i koalicja rzekomo prawicowego prezydenta z dzielnym weteranem MO.

    18

    7
    Reply
  • 23/10/2018 at 16:08
    Permalink

    Redakcja niech przemyśli czy nie poprzeć Marleny i nacisną na ten PiS. Wbrew pozorom przy małej frekwencji może zrobić psikusa Chojniakowi. Prawda jest taka, że dopóki Krzyś będzie prezydentem to PiS nie będzie istniał w tym mieście. Amen

    14

    3
    Reply
  • 23/10/2018 at 14:36
    Permalink

    Po co on w ogóle kandydował???

    7

    4
    Reply
  • 23/10/2018 at 14:12
    Permalink

    Pani Marlena powinna wystąpić z PO, a wtedy PiS powinien przekazać swoje głosy na Panią Marlenę.
    Pani Marleno proszę tak uczynić!

    18

    6
    Reply
    • 23/10/2018 at 22:37
      Permalink

      Na pewno posłucha komentarza ludzika z rogami. 🙂

      6

      0
      Reply
  • 23/10/2018 at 13:50
    Permalink

    Artykuł w 100% przedstawia obiektywną prawde na temat Lorka (pewnie juz szykuje sie na miejsce posła Wojciechowskiego i ma gdzies swoje miasto , zdradzajac przy tym lokalnych sympatykow pisu ktorzy go popierali)

    12

    5
    Reply
  • 23/10/2018 at 13:14
    Permalink

    I co teraz zrobi PiS? Czy udzieli oficjalnego poparcia KCH a sam beneficjent zacznie robić porządki i pozbędzie się istniejących w mieście układów biznesowo – politycznych?
    Czy Piotrków Trybunalski zostanie skazany na kolejne 4 lata marazmu, nieudolności i milicję obywatelską?
    Proszę aby piotrkowski PiS jak najszybciej ustosunkował się do bieżącej sytuacji i wskazał, czy w drugiej turze 4 listopada jest w ogóle sens uczestniczyć.

    7

    2
    Reply
    • 23/10/2018 at 19:04
      Permalink

      Nie 4, a nawet 5, czyli o 25% więcej. Teraz to dopiero będą lody kręcone.
      A Chojniak zapowiada remont ul. Przedborskiej i II etap remontu ul. Zalesickiej – znaczy kolejne 50 czy drzew pod topór.
      „Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków!”

      7

      1
      Reply
  • 23/10/2018 at 13:01
    Permalink

    Super komentarz Panie redaktorze, Lorek to darmozjad i leser. Pozdrawiam.

    16

    9
    Reply
  • 23/10/2018 at 12:58
    Permalink

    Brawo Marlena! Oby tak dalej!

    26

    9
    Reply