Stanisław Gajda – obywatel RP

Magister Stanisław Gajda z zawodu działacz kultury, namaszczony przez obecnego prezydenta Piotrkowa na szefa placówki wystawienniczej, ogłosił na portalu społecznościowym, że nie kandyduje w tegorocznych wyborach samorządowych.

Deklarację mgr Gajdy można odebrać dwojako:

a) że mając świadomość własnych ograniczeń zwalnia miejsce na listych wyborczych dla doświadczonych, ambitnych i pełnych intelektualnej świeżości kandydatów na samorządowców takich jak: Leszek Heinzel, Elżbieta Łągwa-Szelągowska, Izydor Młoczkowski czy Jadwiga Wójcik, którym, co tu dużo mówić, ustępuje pod względem moralności, kultury osobistej, uczciwości i poszanowania prawa;

b) że jako oportunista i lewak nie chce wraz ze swoim pryncypałem-bigotem – mgr inż. Krzysztofem Chojniakiem z zawodu nauczycielem – budować świetlanej przyszłości Piotrkowa Trybunalskiego, wpływać na jego dynamiczny rozwój i dokładać wszelkich starań, aby lud pracujący tego miasta żył dostatnio i bezpiecznie.

W obu przypadkach postawa mgr Gajdy wskazuje na brak lojalności wobec lidera ugrupowania „Razem dla Piotrkowa”. Pytanie rodzi się więc samo: z jakiego powodu Chojniak utrzymuje Gajdę na magistrackim stanowisku? Ano z tej przyczyny, że szef Ośrodka Działań Artystycznych pozwala prezydentowi, od czasu do czasu, puścić bąka w swojej świątyni sztuki (> link).

→ (mb)

13.10.2018

• foto: facebook.com

 

 

27
1

Jedna myśl na temat “Stanisław Gajda – obywatel RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.