Melina. Sprawiedliwość nadchodzi. Publikujemy wyroki sądowe wobec Zofii K.

Zofia K., bohaterka artykułu „Melina”, opublikowanego w „Gazecie Trybunalskiej” 16 kwietnia 2018 r., zamieszkała w bloku przy ul. Sulejowskiej 29a, należącym do Towarzystwa Budownictwa Społecznego,  była kilkukrotnie skazywana za nielegalne rozlewanie i handel napojami spirytusowymi.
Zofia K. przed budynkiem piotrkowskich sądów. Kliknij, aby powiększyć.

Pierwszy wyrok pochodzi z 4 lutego 2014 r., Sąd Rejonowy II Wydział Karny pod przewodnictwem SSR Nadii Kołacińskiej-Sumińskiej skazał kobietę na łączną karę 1400 zł, orzeczono także przepadek zgromadzonych dowodów rzeczowych oraz obowiązek kosztów procesowych w kwocie 546 zł.

Kolejny wyrok został ogłoszony 20 kwietnia 2017 r., Sąd Rejonowy II Wydział Karny pod przewodnictwem SSR Rafała Nalepy ukarał Zofię K. grzywną w wysokości 2000 zł, orzeczono przepadek dowodów rzeczowych i nakaz pokrycia kosztów procesowych w kwocie 546 zł.

7 sierpnia 2017 r. Sąd Rejonowy II Wydział Karny pod przewodnictwem SSR Piotra Koćmiela wydał wyrok łączny w dwóch sprawach: 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 3 lata i 3600 zł grzywny.

W żadnym z przypadków skazana nie wystąpiła z apelacją.

Zofia K. nie pracuje. Oficjalnie żyje z zasiłku wypłacanego przez MOPR w wysokości około 350 zł. Ma na utrzymaniu dwa psy i samochód osobowy. Podczas jednego z przeszukań, oprócz wyrobów spirytusowych, znaleziono u niej 14 tys. paczek papierosów (słownie: czternaście tysięcy).

Z informacji uzyskanych przez „Gazetę Trybunalską” wynika, że pomimo ciążącego na niej wyroku więzienia nadal trudni się nielegalnym handlem, a to nakłada na Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim obowiązek ukrócenia niezgodnego z prawem procederu.

Przestępcza działalność Zofii K. to nie tylko mieszanie z wodą spirytusu niewiadomego pochodzenia, handel alkoholem i papierosami bez zezwolenia, ale także stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia jej klientów.

Pod koniec listopada tego roku przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie odbędzie się proces cywilny w sprawie usunięcia handlarki z zajmowanego mieszkania ( czytaj: > „Melina. Sukces odważnych mieszkańców bloku przy ul. Sulejowskiej 29a”).

→ Mariusz Baryła

12.10.2018

• foto: archiwum prywatne pp. A i M, repr. GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o sprawie w art. pt.: > „Melina”

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”. Kup licencję

 

 

367
1

4 myśli na temat “Melina. Sprawiedliwość nadchodzi. Publikujemy wyroki sądowe wobec Zofii K.

 • 18/10/2018 o 19:16
  Permalink

  Bardzo pseprasam ale podejrzenia panów sa całkowicie bezpodstawne..Ja nicym nie handluję..Ta pani psysla do mnie w tym kozuchu i w nim wychodzi…

  3

  0
  Odpowiedz
 • 13/10/2018 o 11:41
  Permalink

  Brawo Redaktor! Patologia do kryminału! Policja do roboty!!!!!

  Dajcie żyć normalnym ludziom!!!!

  7

  0
  Odpowiedz
 • 12/10/2018 o 23:36
  Permalink

  To ogromny sukces…
  Słowa podziękowania dla Pana redaktora.

  8

  0
  Odpowiedz
 • 12/10/2018 o 23:30
  Permalink

  Można nazwać to ogromnym sukcesem…
  Ryzykowne ale ogromnie satysfakcjonujące. ..
  Bezpieczeństwo i spokój najważniejsze!
  Również wiekie uznanie dla Pana redaktora.

  7

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.