Jubileusz klubu „Wytwórnia” i hotelu Double Tree by Hilton

W 1991 roku absolwenci Politechniki Łódzkiej Witold Krawczyk i Jacek Kobierzycki założyli w Łodzi spółkę Toya.

Początkowo importowali z Niemiec komputery i oprogramowanie, następnie anteny satelitarne. To był pierwszy krok w kierunku telewizji i mediów. W 1993 r. w Przemyślu Toya uruchomiła swoją pierwszą sieć kablową stając się tym samym dostawcą sygnału radiowo-telewizyjnego, a wkrótce internetowego i telekomunikacyjnego. Stopniowo usługi zaczęto wdrażać w innych miastach. Obecnie spółka jest piątym tego typu usługodawcą w Polsce.

Na przestrzeni 27 lat powołane zostały do życia także inne projekty branżowe: Toya Studios, S-Net, klub „Wytwórnia”, developerskie: MediaHUB i hotelarskie:  DoubleTree by Hilton Łódź. Wszystkie podmioty należą do Grupy Toya.

Na zdjęciu: dyr. S. Nowak. Kliknij, aby powiększyć.

W tym roku minęło 10 lat odkąd na scenie klubu „Wytwórnia” pojawił się pierwszy zespół muzyczny i 5 lat od otwarcia hotelu DoubleTree. Z tej okazji, w minioną sobotę 29 września, w przestronnych i nowoczesnych wnętrzach hotelowych odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektorów obu instytucji.

Podczas spotkania Sławomir Nowak, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Łódź, przedstawił historię obiektu i podzielił się informacjami biznesowymi. Zebrani dowiedzieli się, że do tej pory w hotelu nocowało niemal 300 tys. osób, zorganizowano blisko 3 tysiące eventów.

Dla każdego hotelarza zadowolenie gości to niezaprzeczalny priorytet. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy w tej dziedzinie liderem nie tylko w Łodzi, czy w Polsce. Oceny na portalach rezerwacyjnych i społecznościowych oraz przyznane przez lata nagrody nie pozostawiają w tej kwestii żadnych złudzeń – powiedział w trakcie konferencji dyr. Nowak.

(posłuchaj rozmowy)

Klub „Wytwórnia” reprezentowała dyrektor Mariola Wojtysiak. Z dumą przedstawiła dane statystyczne dotyczące najważniejszej w Łodzi sceny muzycznej. 10 lat działalności, to około 1000 koncertów, w których wzięło udział 800 tys. melomanów.

Na zdjęciu: dyrektor M. Wojtysiak; foto: Mikołaj Zacharow / Wytwórnia. Kliknij, aby powiększyć.

W 2017 r. na klubowych scenach wystąpiło 700 artystów, co dało niemal 200 godzin muzyki na najwyższym poziomie.

Na Łąkowej 29 gościli m.in.: Chris Botti, Orkiestra Glenna Millera, Ray Wilson, Marillion, Nazareth, Sully Erna, Gregory Porter, Nigel Kennedy, Manhattan Transfer, Basia Trzetrzelewska, Al Foster, Tommy Emmanuel, Al di Meola, Miri Ben – Ari, Richard Bona,  Sinfonia Varsovia, Beady Belle, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Pharoah Sanders, Stanisław Sojka, Wojciech Karolak, Kayah i Bregović, TSA, Nosowska, Hey, Kult, Organek, Kortez, Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, Grażyna Łobaszewska, Marek Dyjak i wielu, wielu innych.

(posłuchaj rozmowy)

Kolejnym punktem urodzin klubu i hotelu był bankiet, na którym pojawili się przedsiębiorcy, ludzie mediów, producenci, przedstawiciele agencji reklamowych i eventowych. Także i tutaj przedstawiono osiągnięcia obu podmiotów. Oprócz dyrektora Nowaka, głos zabrali: Paulina Cieślińska (marketing i PR) i Dominik Chrapek (odpowiedzialny za hotelową gastronomię).

Na zaproszonych gości czekały wspaniałe przystawki, wykwintne potrawy, ciasta, desery, bogaty wybór win, drinków i różnego rodzajów napojów ciepłych i zimnych.

O godzinie 20. zgromadzeni zostali zaproszeni na balkon klubu „Wytwórnia”, aby wysłuchać wyjątkowego koncertu wyprodukowanego przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

→ Mariusz Baryła

4.10.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

22
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.