Gminny terierek: Chojniak, Sokalski, Tyczyńska i in.

Dla jednych wybory samorządowe dobiegły końca, inni staną do drugiej tury – tak jest w przypadku mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, który 4 listopada 2018 r. stoczy ostateczny bój o fotel prezydenta Piotrkowa z Marleną Wężyk-Głowacką.

Chojniak nie ustaje w promowaniu swojej osoby. Robi nieoczekiwane rzeczy i bywa w miejscach dość egzotycznych, a wszystko po to, aby przypodobać się wyborcom. Dwa tygodnie temu, ubrany w białą koszulę, łowił ryby (> link), a następnie je wypuszczał przy okazji podziwiając ludzi z pasją czyli wędkarzy.

W miniony weekend wybrał się do schroniska dla zwierząt, aby dać się sfotografować podczas głaskania niewinnych kotków i wyrażania troski o los porzuconych ssaków (> link).

Jednak najbardziej spodobała nam się wizyta nauczyciela-elektryka na podsumowaniu XVIII Trybunalskiego Forum Trzeźwościowego, które odbyło się w sobotę 27 października w sali OSP Kosów (gm. Moszczenica). Chojniakowi, podczas imprezy, towarzyszył jego zastępca Karzewnik. Na miejscu zabrakło przewodniczącego rady miasta Błaszczyńskiego i magistrackiego sekretarza Munika. Możliwe, że przyczyną absencji obu notabli był fakt, że do picia podawano tylko sok, wodę i herbatę.

Działacz kultury Jacek Sokalski startował w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego z listy Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna). Los nie okazał się dla niego łaskawy. Postanowił pocieszyć się na facebooku pisząc 25 października: Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. W Piotrkowie (startując z 4 miejsca na liście) dostałem 3.882 głosów. To drugi wynik wśród kandydatów do sejmiku w naszym mieście. W sumie otrzymałem 5814 głosów. Pomimo braku mandatu do sejmiku zapewniam, że nie zwalniam tempa i w dalszym ciągu będę aktywnie działał na rzecz rozwoju naszego regionu.

Sokalski ma do 31.12.2020 r. zapewniony etat dyrektora Łódzkiego Domu Kultury. Instytucja finansowana jest z środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Czy po zmianie sił politycznych w samorządzie utrzyma swoje stanowisko?

Tymczasem Aleksandra Tyczyńska zatrudniona w piotrkowskim oddziale „Dziennika Łódzkiego”, należącego do niemieckiej spółki Polska Press, skarży się na forum publicznym, że obsługa jednej z knajp nie chciała przyjąć od niej rezerwacji.

Nie wiemy jaki był powód odmowy i czy miała ona związek z twórczością dziennikarską Tyczyńskiej, bo jeśli tak, to wcale nas to nie dziwi.

→ (kk) / (mb)

29.10.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA | facebook.com | pixabay.com

#gminnyterierek

 

 

25
3

13 myśli na temat “Gminny terierek: Chojniak, Sokalski, Tyczyńska i in.

 • 05/11/2018 o 10:33
  Permalink

  Jaki smutny czas dziś nastał. Starzy zapomną obietnice, młodzi wyjadą. Jak on kocha to miasto…

  3

  0
  Odpowiedz
 • 05/11/2018 o 10:29
  Permalink

  STARUSZKÓW TRYB. wybrał marazm… pora umierać. A pan Ch. na 5 lat zaprowiantowany. GRATULUJĘ!

  3

  0
  Odpowiedz
 • 01/11/2018 o 21:52
  Permalink

  Dzisiaj Chojrak dwoił się i troił na cmentarzach, a w ramach propagandy nawet eMZKą jechał. Ale on kocha inaczej…( prezydenturę). A ludzie niegłupi, słychać było sarkazmy…

  6

  0
  Odpowiedz
 • 31/10/2018 o 12:53
  Permalink

  Jest antyreklamą sam w sobie. Nie daję grosza jak żebrze przed cmentarzem. Miasto tylko traci przez jego uwiąd. Kończ, Ch……, wstydu nie masz!

  11

  0
  Odpowiedz
 • 31/10/2018 o 12:42
  Permalink

  Święto zmarłych nadchodzi, a ten upiorny pożal się Boże prezydent, wciąga gdzie się da transparenty ze swoim krzywoustym obliczem. Prawdziwy Halloween. Masakra

  12

  1
  Odpowiedz
 • 31/10/2018 o 11:36
  Permalink

  Leję z tyczyńskiej. Ale to (…) niemiecka (…) 😀

  8

  1
  Odpowiedz
 • 30/10/2018 o 18:15
  Permalink

  chojniak ze skóry wychodzi- przyspawany do koryta. Nawet żonę ciąga jak nigdy, na pogrzebie list czyta byle go widzielI. Jak kleryk jakiś. Żal nam tego miasta. Jaką miłością on kocha to miasto. Chore to…

  18

  1
  Odpowiedz
 • 30/10/2018 o 13:21
  Permalink

  Oj smutny ten komentarz p. Sokalskiego. Taki lekko żenujący.

  8

  4
  Odpowiedz
 • 30/10/2018 o 10:42
  Permalink

  Chojniak w trybie wyborczym pozwał swoją kontrkandydatkę do urzędu prezydenta Miasta.
  Rozprawa ma się odbyć we wtorek o godz. 12:30 w Sądzie Okręgowym. Tak się składa, że pozew złożono w poniedziałek, sąd ma 24 godzina na rozpoznanie sprawy, zatem stąd posiedzenie we wtorek. Jednocześnie, we wtorek zaplanowana jest „debata” w radio.Przypadek?

  11

  5
  Odpowiedz
 • 30/10/2018 o 00:24
  Permalink

  Dzień dobry. Widzę, ze się Pan zasiedział na tej Szewskiej….Jeżeli już…..zapewniam Pana, ze jest wiele możliwości pracy na rzecz regionu pracując w Urzędzie Marszałkowskim jak również będąc poza jego strukturami. Pozdrawiam

  16

  6
  Odpowiedz
 • 30/10/2018 o 00:22
  Permalink

  Dzień dobry. Widzę, ze się Pan zasiedział na tej Szewskiej….Jeżeli już…..zapewniam Pana, ze jest wiele możliwości pracy na rzecz regionu pracując w Urzędzie Marszałkowskim jak również będąc poza jego strukturami. Pozdrawiam

  11

  6
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.