Dobre wiadomości ze Słupska od Roberta Biedronia

Przed kilkoma minutami do redakcji „Gazety Trybunalskiej” dotarła informacja podpisana przez prezydenta Słupska Roberta Biedronia.

Oto jej treść:

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, moja dotychczasowa zastępczyni, zostanie nową prezydentką Słupska! I to już w pierwszej turze. To dowód na to, że kurs, który obrało nasze miasto przed czterema laty podoba się mieszkankom i mieszkańcom i chcą go kontynuować. Przed nami pięć kolejnych wspaniałych lat.

Nowa prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Kliknij, aby powiększyć.

W Słupsku odbyła się dziś konferencja prasowa z naszym udziałem: “Chciałbym podziękować mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta. Słupsk znów pokazał, że jest inny, ciekawszy. Pokazał, że inna polityka jest możliwa, że mamy siłę robić rzeczy, które w całej Polsce imponują. Że dajemy nadzieję na coś nowego, coś ciekawego, coś co inspiruje inne miasta, polityków i samorządowców” – mówiłem – “Przełamaliśmy duopol dwóch wielkich partii politycznych – Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Pokazaliśmy, że otwarta, nowoczesna, europejska polityka w samorządzie jest możliwa”.

Później głos przejęła Krystyna Danilecka-Wojewódzka: “Dziękuję mojej drużynie, którą wspólnie z Robertem zbudowaliśmy. Drużyna, z którą stworzyliśmy program i prezentowaliśmy na spotkaniach z mieszkańcami, które były dla nas najcenniejszym doświadczeniem”.

Krystyna Danilecka Wojewódzka określiła także niektóre z priorytetów swojej prezydentury: “Wartością nadrzędną każdego dnia naszej pracy będzie rozwój miasta i poprawa jakości życia wszystkim pokoleń mieszkanek i mieszkańców. Zabieramy się do pracy i wrzucamy kolejny bieg. Kontynuujemy inwestycje, które już rozpoczęliśmy. Najważniejsze będą mieszkania komunalne i nowy żłobek”.

Serdecznie gratuluję Krysi i chciałbym podziękować wszystkim, którzy na nią zagłosowali. Pokazaliście, że otwarta, nowoczesna, europejska polityka spoza partyjnych układów ma swoje miejsce w Polsce. Obyśmy zarazili nią teraz cały kraj.

Zapraszam do wysłuchania konferencji prasowej, którą wraz z Krysią zorganizowaliśmy dziś w słupskim ratuszu (> link).

Pozdrawiam serdecznie,

Robert Biedroń

→ oprac. (kk)

22.10.2018

• foto: BPRB

 

 

501
4

2 myśli na temat “Dobre wiadomości ze Słupska od Roberta Biedronia

 • 22/10/2018 o 17:58
  Permalink

  Prezydentką czy prezydentem? Premierem czy premierką?

  2

  0
  Odpowiedz
 • 22/10/2018 o 16:44
  Permalink

  Przepraszam, omyłkowo wszedłem na stronę gazety słupskiej, a chciałem na GT.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.