#chojniaknabruk. Śmieci

Jeden z wielu nierozwiązywalnych problemów w Piotrkowie. Mowa o przepełnionych śmietnikach, estetyce na osiedlach i braku nadzoru nad tymi, którzy za to odpowiadają.

Czytelnik „Gazety Trybunalskiej” pisze: Przez miesiąc na ul. Działkowej nie były odbierane nieczystości, bo ulica była w remoncie, już po tygodniu pojawił się tam szczury, a gorące dni smród był nie do zniesienia. Dlaczego przed przebudową ulicy nie postawiono śmietników w takim miejscu, aby można je było odebrać? Administracja tłumaczyła się, że nie ma dojazdu i śmieciarka nie przyjedzie. Dziwne, bo inne samochody nie miały z tym problemu.

Na potwierdzenie swoich słów przesyła zdjęcia.

Czytelniczka naszej gazety informuję: Zapraszam do obejrzenia śmietnika (właściwie wysypiska śmieci) na o. Słowackiego usytuowanego miedzy blokami przy ul. Szkolnej 62a, ul.Daniłowskiego 12 i Słowackiego 101. Tak jest od soboty do poniedziałku, chociaż w tygodniu niewiele lepiej. Było w okolicy 5 śmietników, zlikwidowano 4 rozbudowując ten o którym piszę.

Ze względu na stan sanitarny tego miejsca i rozprzestrzeniający się na kilkadziesiąt metrów fetor, śmietnik powinien w takiej postaci, w jakiej jest, zlikwidowany.

Piszę to wszystko dlatego,ponieważ jest okres przedwyborczy i zastanawia mnie czy obecny prezydent tego nie widział. Prowadzi agitację w przenośnych punktach w promieniu 100-200 m od śmietnika.

Może Państwo zaproponujecie prezydentowi ustawienie następnego punktu agitacyjnego w pobliżu tego wysypiska, które usytuowane jest przecież w centrum miasta.

Może to wpłynie na „czerwony” od od początku istnienia spółdzielni Zarząd, który stan i rozmiar śmietnika mimo interwencji aprobuje.

Także i w tym przypadku załączone są fotografie.

Umowy z przedsiębiorstwami zajmującymi się odbiorem śmieci podpisuje magistrat. Od stycznia 2017 r. piotrkowianie płacą za tę usługę jedną z wyższych stawek w kraju: 11 złotych miesięcznie od osoby za śmieci segregowane i 20 złotych za niesegregowane (> link), a mimo to nie mogą liczyć na to, żeby był porządek. Czują się oszukani, bo nikt normalny nie lubi brudu i smrodu w miejscu, w którym żyje.

Trzy lata temu urzędnicy z Zarządu Dróg otrzymali, za zgodą rady miasta, 60 tys. zł na zakup samochodu, którym mieli poruszać się po osiedlach i kontrolować czy odpady są segregowane. Wychodzi na to, że trzeba teraz wyasygnować kolejne kilkadziesiąt tysięcy, żeby mogli sprawdzać czy śmieci są odbierane.

Ale jest inne rozwiązanie, praktycznie bezkosztowe, proponujemy, aby w czynie społecznym włączyli się do akcji: Chojniak, Karzewnik, Kacperek. Błaszczyński, Munik, Majczyna, Byczyński, Żak, Bykowski, Małolepszy, Patyk, i in. A i jeszcze Heinzel byłby dobry, bo i tak nie ma nic do roboty.

→ (mb)

15.10.2018

• foto: LS i Elkama / Czytelnicy GT

• więcej o #chojniaknabruk: > tutaj

• więcej o śmieciach czytaj: > tutaj

#chojniaknabruk

 

 

 

22
2

14 myśli na temat “#chojniaknabruk. Śmieci

 • 18/10/2018 o 11:24
  Permalink

  Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Piotrkowa, z usunięciem tych śmieci będzie problem, jest ich zbyt dużo i zbyt długo leżą, dlatego mocno przywarły do podłoża przyrody ożywionej i nieożywionej.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 16/10/2018 o 20:21
  Permalink

  Jedna wielka mafia, z którą nikt nie wygra.

  4

  1
  Odpowiedz
 • 16/10/2018 o 08:10
  Permalink

  Dziwne przecież tam WicePrezydent Adam Karzewn.k mieszka nie przeszkadza mu to. ?

  8

  1
  Odpowiedz
 • 15/10/2018 o 21:53
  Permalink

  To wszystko są śmieci, które trzeba jak najszybciej wyrzucić z miasta!

  9

  1
  Odpowiedz
  • 16/10/2018 o 08:22
   Permalink

   Sądzimy, że nie należy płatać wątków. Czy Kubica to jakiś nowy święty?

   5

   1
   Odpowiedz
   • 16/10/2018 o 10:19
    Permalink

    Dodaje takie rzeczy w komentarzach bo raczej nie można doczekać się artykułów które krytycznie odnoszą się do PiSu na tej stronie. Warto ludzi uświadamiać kogo popieracie.

    2

    4
    Odpowiedz
    • 16/10/2018 o 11:03
     Permalink

     „Gazeta Trybunalska” odnosi się krytycznie do wszystkich działań, które kolidują z uczciwością i zdrowym rozsądkiem. Dotyczy to także Prawa i Sprawiedliwości oraz członków ugrupowania. Żeby się o tym przekonać wystarczy przejrzeć kilka ostatnich materiałów. W przypadku „taśm Morawieckiego”, nie znając materiału źródłowego, dużą nieostrożnością byłoby pisanie o tej sprawie. (red.)

     7

     1
     Odpowiedz
    • 16/10/2018 o 12:28
     Permalink

     Tzn mało Pan czyta te gazetę, albo bardzo wybiórczo…

     4

     1
     Odpowiedz
 • 15/10/2018 o 20:19
  Permalink

  Zdaje się, że przy ul. Daniłowskiego mieszka rady z „Prawicy razem dla siebie” – niejaki Czajka Rafał. Walcie z tym tematem do niego – może pomoże?

  9

  2
  Odpowiedz
  • 16/10/2018 o 07:44
   Permalink

   On nawet stołek w zarządzie spółdzielni ma i co z tego? Ważne że kasa się zgadza…

   10

   1
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.