#chojniaknabruk. Powietrze

W zeszłym tygodniu w różnych rejonach naszego miasta zostały zainstalowane czujniki rejestrujące stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 praz PM10 czyli tzw. smogu. Czujniki wskazują też aktualną temperaturę, wilgotność względną powietrza, a także ciśnienie atmosferyczne.

Dotychczas istniała jedna stacja na Krakowskim Przedmieściu, jednak nie pokazywała dokładnych pomiarów.

– Będziemy na bieżąco monitorować sytuację. W przypadku przekraczania norm straż miejska będzie podejmować interwencje w tym rejonie. Po pewnym czasie wygenerowany zostanie również raport, który da nam odpowiedź o faktycznym stanie jakości powietrza – powiedział wiceprezydent Karzewnik; jego wypowiedź znalazła się w notatce zamieszczonej w magistrackiej witrynie „piotrkow.pl”.

Komentarz

Straży miejskiej przybyło obowiązków, ale nie przybyło etatów. Karzewnik nie zdradził w jaki sposób podkomendni Jacka Hofmana będą tropić smrodliwe punkty w mieście. Na węch? Czy może organoleptycznie wkładając mokry palec do komina i oblizując go? W Tomaszowie Mazowieckim zainwestowano np. w drony z sensorami.

Czepiamy się dalej. Wpis„Dobra jakość powietrza w Piotrkowie” zaprzecza prawdzie. Piotrków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w kraju. Dzieje się tak przez stare i dymiące autobusy, a także domowe piece zasilane czym popadnie.

Urzędniczy portal przekonuje jednak, że: „Nad Piotrkowem Trybunalskim mamy czyste powietrze – tak wynika z badań prowadzonych przez czujniki zainstalowane w minionym tygodniu w naszym mieście”.

Mamy więc dwie prawdy: obiektywną i subiektywną. Jak zawsze tą drugą posługuje się chojniakowska propaganda, która kreuje abstrakcyjny obraz rzeczywistości. Mieszkańcy miasta nie są idiotami i przy pomocy kilku kliknięć mogą zweryfikować informacje podawane przez urząd. Wystarczy wejść na stronę www.airly.eu, wybrać Piotrków i przekonać się samemu.

Na przykład dziś o godz 17:45 jakość powietrza nad Piotrkowem prezentowała się następująco:

26/10/2018. Kliknij, aby powiększyć.

Jak widać stężenie trujących pyłów jest największe na terenie osiedli domów jednorodzinnych w okolicach ul. Sulejowskiej i Wierzej. Nie najlepiej wypada Szczekanica, os. Mickiewicza i Sadowa.

Mapa nr 2 została zamieszczona przez urzędników w dniu 25.10.2018 r., a więc w czasie, gdy pogoda nad Piotrkowem była wietrzna.

25/10/2018. Kliknij, aby powiększyć.

Tak właśnie manipuluje się faktami, które mają wzmocnić sile przekazu, że zainstalowanie dodatkowych detektorów rozwiąże problem.

Zamiast zapobiegać powstawaniu smogu poprzez: wymianę autobusów na ekologiczne, dopłaty do pieców, uświadamianie mieszkańców, aby nie palili plastiku i innych śmieci, tworzenie stref ekologicznych, promowanie przyjaznych naturze środków transportu, sadzenie drzew i krzewów, dbanie o trawniki itd. wciska się ludziom przedwyborczy kit. Dlatego: > #chojniaknabruk.

→ (kł) / (mb)

26.10.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o #chojniaknabruk: > tutaj

• więcej o smogu: > tutaj

 

 

15
0

4 myśli na temat “#chojniaknabruk. Powietrze

 • 28/10/2018 o 17:41
  Permalink

  Przekaż, podaj dalej ten wpis:
  Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, Huta, Dobrzelów, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
  http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
  Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

  14

  2
  Odpowiedz
 • 27/10/2018 o 11:00
  Permalink

  A Chojniak robi wszystko na odwrót: sprowadza stare, kopcące autobusy, wycina żywe drzewa, a zostawia martwe. Bloki przy ul. Chrobrego, 200 metrów od UM, nadal mają ogrzewanie piecami kaflowymi.

  „Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem…”

  27

  0
  Odpowiedz
 • 26/10/2018 o 19:18
  Permalink

  Do tego właśnie w Piotrkowie doprowadziły dzieciątka wyklute pod okrągłym stołem, który z racji tego, że był okrągły, to zarazem miał nieskończenie wielką liczbę kantów.
  Owe dzieciątka a dziś dorosłe chłopy, małe i tęgie i ich hybrydy, doprowadziły do tego, że w tym mieście na przemian biedę pogania nędza. I końca tego wyścigu nie widać. Przykre to ale jakże prawdziwe.

  33

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.